Yani Başlayanlar için Kılavuz Eksikliği

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda Bobby tarafından 12 May 2019 tarihinde açılan konu

1. Bobby

Bobby Ay Parçacığı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba ben yaklaşık 2 yıl önce DarkRP sunucusunda oynamıştım. Bayağı bir ara verdim ve şimdi geri dönmek istiyorum birkaç arkadaşımla birlikte. Önceden TS3 üzerinden GSpeak ile konuşuluyordu o değişmiş galiba.

Neyse ben sadede geleyim. Yeni başlayanlar için forumlarda yeterli bilginin olmadığını varsa da kolay erişilemediğini düşünüyorum.

Eğer böyle bir başlık açılmışsa DarkRP forumuna üste sabitlenmeli. Yoksa da açılmalı. Gerçekten yeni bir oyuncu için her şey çok zor. Komutları öğrenmek, kuralları öğrenmek, oyunun işleyişini anlamak, kontrolleri öğrenmek... Yani bir aceminin öğrenmesi gereken çok şey var.

Sunucuya ilk bağlandığımı hatırlıyorum TS3’ten konuşulduğunu bilmediğim için her şeyi chatten yazıyorum ve kime oyun hakkında bilgi sorsam -birkaç kişi dışında- admine sor diyordu. Oynamayı öğrendiğimde admin çağırma komutu dışında hiçbir komut bilmiyordum, @ komutunu da oyunu bıraktıktan sonra daha yeni öğrendim.

Ayrıca tüm komutların da forumda yazması gerektiğini düşünüyorum.

Yetkililerin gereğini yapmasını umuyorum.

Tolga Felix bunu beğendi.
  2. glozzX

glozzX Ay Efsanesi
    [DarkRP] Medya Takımı Lideri

Alınan Beğeniler:
    619
    Bu kategorideki konulara biraz göz atarsan yeni başlayanlar için açılmış rehberler var

3. Bobby

Bobby Ay Parçacığı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Evet var ancak bulunması zor ve yeni başlayan için işkence. Hepsinin tek bir başlık altında toplanması süper olur.

4. Glaud

Glaud Liberté, Égalité, Fraternité!
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    505
    Dostum eğer bir konuda sıkıntın varsa /calladmin komutuyla oyundan, buradan veya discorddan destek alabilirsin. İstersen discordda sesli sohbet gelaklındaki soruları cevaplıyım

5. AyboraJewel

AyboraJewel Bite the bullet
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    276
    https://www.moonrp.com/forum/threads/acilan-rehber-konulari.6446/

Senin ve senin gibiler için açtım konu.