TTT Yeni Rol Infected

'Garry's Mod | TTT Sunucusu' forumunda Otto von Bismarck tarafından 21 Haz 2019 tarihinde açılan konu

?

Infected Hangi Seçenekte Olmalı/Gelmemeli

Bu anket 5 Tem 2019 tarihinde kapatılmış.
  1. 1. Seçenek (Hepsinin öldüğü)

1 oy
    33.3%
  2. 2. Seçenek (Düşük canlı respawnlayan)

1 oy
    33.3%
  3. Infected rolü gelmemeli

1 oy
    33.3%
  1. Otto von Bismarck

Otto von Bismarck Ay Kayası
    Destekçi

Alınan Beğeniler:
    22
    Merhaba arkadaşlar ben ttt moderetörünüz Otto von Bismarck bu postta sizlere ttt sunucumuza gelmesi gerektiğini düşündüğüm bir rolden bahsedeceğim. Rolün adı "Infected". Şimdi bu rol ne derseniz anlatacağım ancak bu rolü yapabileceğimiz 2 oyun tarzımız var ve bunlardan 1 tanesine karar vermemiz gerekiyor.
    ______________________________________________________________________________________
    1. Seçenek;
    1-
    Infected nötr bir roldür, ne masumdur ne hain onun için oyunu kazanmanın tek yolu haritada ki bütün oyuncuları infected'a çevirmektir.
    2- Oyun başladığında (İLK) Infected seçilen oyuncu alfa'dır ve onun katledilmesi halinde haritada ki bütün infected'lar ölür ve oyun masum ve hainler arasında devam eder.
    3- Infected oyuna "claw" (pençe) adında yakın dövüş silahıyla başlar. Eğer claw'u kullanırsa bir daha elinden bırakamaz ve oyun sonuna kadar claw'da kalır, silah çekemez.
    4- Eğer Infected bir oyuncuyu claw'la öldürürse öldürdüğü kişi yeniden canlanır ancak bu sefer "Infected" rolünde spawnlanır (claw'la) ve tıpkı onu öldüren kişi gibi haritada ki herkesi öldürene kadar oyunu kazanamaz, silah çekemez.
    5- Infected'lar fiziksel olarak diğer rollerden daha hızlıdır ve daha yükseğe zıplarlar.
    ______________________________________________________________________________________

2. Seçenek;

2. KURAL DIŞINDA TÜM KURALLAR AYNIDIR SADECE 2. KURALIN DEĞİŞMESİYLE OYUN TARZI CİDDİ BİR ŞEKİLDE ETKİLENİR

+Oyun başladığında (İLK) Infected seçilen oyuncu alfa'dır ve alfa oyuna 100-120 can ile başlar alfa'nın claw'ladığı infected'a dönüşen oyuncular 30 canla spawnlanır ve geri kalan her şey aynı devam eder.

PEKİ NEDEN INFECTED ROLÜ GELMELİ???
    1- Yeni bir rol tarzı, oyundan soğumamak için bir kaç round içinde seçilme takdirinde eğlenmeyi geri getirme.
    2- Serverimiz bildiğiniz gibi genel olarak fulleniyor o yüzden OP bir rol olmak yerine yeni bir hava katacağını düşünüyorum.

3-(EN ÖNEMLİSİ):
    Herkesin bildiği gibi minecraft_b5 dışında ki maplerde traitor tester yok ve 20 kişiden 10'a düşüldüğü zaman çoğu detektif herkesi bir arada toplayıp süre bitirene kadar bir yerde kitliyor ancak yeni gelecek bu rol sayesinde toplu alanlarda detektifin kitlemesi ve rolü bitirmesine karşı olacağına inanıyorum çünkü herkes bir arada kapatılırsa 10 saniye içinde 10 tane infected detektifin üstüne koşar buda detektifin lockdown gibi oyunu bitiren roller yapmasını engeller.

(HER ROUND INFECTED OLMAK ZORUNDA DEĞİL ONUN VAROLMA KORKUSU BİLE LOCKDOWN ETKİSİNİ KISITLAR)

Arkadaşlar benim önerim burada bitiyor seçeneği oyunculara ve tabii ki üstadlara bırakıyorum.

NOT: Eğer bir şekilde infected rolü eklenir ve o sırada Jester rolüde eklenirse lütfen aynı anda olmayacak şekilde ayarlayın oyun akışını baya bozuyor.

AloneOxygen bunu beğendi.
    custom_html_banner1
  2. AloneOxygen

AloneOxygen Sefa Sağlam
    [Fun] Üstad [DarkRP] Kıdemli Yönetici

Alınan Beğeniler:
    45
    custom_html_banner1
  3. Vuenx

Vuenx Ay Efsanesi
    Emekli Destekçi

Alınan Beğeniler:
    390
    Öncelik ile önerin için teşekkür ederim cidden bu tarz şeyler benimde aklım da daha önce Türk sunucusu olmadığı için yabancı sunucularda oynadım ve bir çok yayıncıyı ve youtuberi izledim senin sunduğun gibi bir çok rolü yapıyorlar bu rolleri yaparken başlarında bir admin olmuyor mic spam bile yapmıyorlar bizde sunucuda yetkili olmadığında direkt RDM. Ayrıca daha Masum ve Hain rolünü doğru düzgün yapılmıyor rol sayısını artırırsak bu durum daha kötü olur bunun için biraz zaman gerekli. Önerin için teşekkürler bu tür şeyler benimde aklımda fakat dediğim gibi oyuncuların alışması için biraz zaman gerekli.

Otto von Bismarck bunu beğendi.
    custom_html_banner1
  4. Otto von Bismarck

Otto von Bismarck Ay Kayası
    Destekçi

Alınan Beğeniler:
    22
    Evet senin dediğinde doğru ortam henüz oturmuş değil. O zaman dediğin gibi biraz zaman geçmesini bekleyelim böyle ekstra rollerin getirilebilmesi için.

Vuenx bunu beğendi.
    custom_html_banner1