TTT Rehber

'Garry's Mod | TTT Sunucusu' forumunda Vuenx tarafından 16 Haz 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. Vuenx

  Vuenx Ay Efsanesi
  Emekli Destekçi

  Katılım:
  30 Haz 2018
  Mesaj:
  785
  Alınan Beğeniler:
  390
  TTT REHBERİ

  Rehber aklıma eklenecek yerler geldikçe güncellenecektir.

  Trouble in Terrorist Town (ya da kısaca TTT) Garry's Mod oyununda bulunan bir oyun modudur. Bu oyun modunda Innocent, (Masum) Traitor (Hain) ve Detective (Dedektif) bulunur.Oyuncuların rolleri belirlenmeden önce etraftan silah ve cephane bulmaları için oyunculara belirli bir süre verilir.Süre bittikten sonra ne olduğunuz sol alt köşede belirtilir.Kimin hain olduğunu bulmak için davranışlarına bakmanız gerekir.Birisi ölünce ölüsünün üstüne gelip ''E'' harfine basıp bilgilerine bakabilirsiniz.Orada o kişinin bilgileri bulunur(rolü, nasıl öldürüldüğü vb.).Hainler ve dedektifler için farklı iki dükkan bulunur. ''C'' tuşuyla dükkanı açıp bulunan kredileriyle silah, zırh gibi şeyler alabilirler. Innocentlar için herhangi bir dükkan bulunmaz.

  Innocent (Masum):Amaçları,hainin bulunmasında dedektife yardımcı olmaktır.Hainin bulunması için dedektifin sözlerini dinlemeli ve diğer kişilerin hareketlerini takip edip dedektife bildirmeli.(Lütfen bunları yaparken heyecana kapılıp fazla bağırmayın).Ayrıca kurallarda yazdığı gibi rastgele kimseyi öldüremez veya yaralayamazsınız.

  Traitor (Hain):Amaçları,oyundaki dedektif veya diğer masumların haberi olmayacak şekilde kendi arkadaşları hariç herkesi öldürmektir.(Arkadaşınızın olup olmadığını üstündeki T harfinden anlayabilirsiniz ayrıca ''shift'e'' basarak özel olarak diğer hainler ile iletişim kurabilirsiniz.Oyuncu sayısına göre dedektiflerin sayısı değişebilir.C menüsündekiler elinizde yakalanırsa suçlu olduğunuz anlaşılır.

  Detective(Dedektif):Amaçları,oyuncuların hal hareketlerini kontrol ederek ve oyuncuları yönlendirerek altın barı bulup test odasında suçluyu bulmaya çalışmaktır bu esnada hainde boş durmayacaktır.Dedektif olduğunuzu diğer tüm kişiler bilir.Oyuncu sayısına göre dedektiflerin sayısı değişebilir.

  Radyo Komutları:

  Bu komutlar ile bazı bilgilendirmeleri diğer kişilere bildirebilirsiniz.

  ttt_radio imwith > Nişangahı üzerine tuttuğunuz adamla birlikte olduğunuzu diğer oyunculara iletir.

  ttt_radio suspect > Nişangahı üzerine tuttuğunuz adamın şüpheli olduğunu diğer oyunculara iletir.

  ttt_radio traitor > Nişangahı üzerine tuttuğunuz adamın hain olduğunu diğer oyunculara iletir.

  ttt_radio innocent > Nişangahı üzerine tuttuğunuz adamın masum olduğunu diğer oyunculara iletir.

  ttt_toggle_disguise > Bu komuta atadığınız tuş ile hain ekipmanı olan kılık değiştirme kitini aktif
  edebilirsiniz.

  Komutu yazmak için uğraşmayıp bir tuşla komutu yazmak için konsolu açabilir ve bind "tuş" "komut" şeklinde yazabilirsiniz.Yani konsola bind "t" "ttt_radio imwith" yazarsanız nişangahı üzerine tuttuğunuz adamla birlikte olduğunuzu söylemek için komutu yazmak için uğraşmazsınız ''t'' harfine basarak nişangahı üzerine tuttuğunuz adamla birlikte olduğunuzu uğraşmadan söylersiniz.
   
  #1 Vuenx, 16 Haz 2019
  Son düzenleme: 16 Haz 2019
  custom_html_banner1
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.