Sunucuda saçma veyahut adaletsiz oldugunu düşündüğüm bir olay

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda Aziz tarafından 20 Tem 2018 tarihinde açılan konu

1. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    bugün 9 kez yaşadığım bu olay şu şekilde ben birini tutukluyorum çevreden tanıdığı veya tanımadığı pek bir bilgim yok gelip adamın cengaveri oluyor yani şu şekilde ben bu adamı tutukluyorum adam 1 1.5dakika oyalıyor yok sesin gelmiyor yok suçum ne gibisinden başkasıda arkadan gelip hiç ses çıkarmadan çat çut sıkıyor bu tarz durumların yasaklanması gerektiğini düşünüyorum şimdi adamı şikayet etsem yok kardeş ordan geçiyordum gördüm der fakat bu olayı yapanların çoğu meta game yaparak yapıyorlar belki bu konuda bana bir kısmınız veya bir çoğunuz katılmayacakta yaşasaydınız anlardınız diyip geçiyorum...

2. Arkadaşın tutuklandığında vurmaman saçma olur bu konu hakkında birşey yapılabilceğini sanmıyorum.

3. FLepi

FLepi Ay Savaşçısı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    31
    Simdi Bu Durum da Iki Dusuncem Var.
    Ya Vuran Adam ve Tutuklanan Kisi Ayni Meslektir Onu Gorunce Yardim Etmistir ( Ki Bu Metagame- Hic Rol Yapmadan)
    Ya da Kisaca RDM Dedigimiz Olay. Eger Bir Isyan Degil ise, Rolsuz Bir Sekilde Öldürüyorsa RDM Dedigimiz Suçtur.
    Bide Şöyle Tipler Var;
    Hicbir Diyalog Kurmadan Öldurenler..

4. Azizin dediği şu adamı tutukluyorum ve adam beni oyalayarak /ooc yani rol dışı birşekil de arkadaşını çağırıyor. Bunu kanıtlayamayacağından dolayı direkt olarak bu arkadaşını kurtarmayı yasaklanmasını istiyor.

Aziz bunu beğendi.
  5. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Şimdi biz arma 3 oynardık eskiden arma 3 te böyle bir durumda ya adamların çete tagi olur ordan anlarsın yada o adamlar teker teker role dahiliz gibisinden mesaj atar he yok yolda gördüğü biriyse de yanına gelip teslim ol der en azından birde bu oyunda adamlar öldürmeye yönelik oynyorlar rol yapmaya değil adamın teki ben kimsesiz çocukken te şimdi geldi scoutla beni kovaladı teslim ol dedi durdum kafama sıktı şimdi teslim ol diyorsan niye sıkıyorsun sıkma sebebin yok bence şuanki rol durumu yerlerde

6. FLepi

FLepi Ay Savaşçısı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    31
    /PM olarak demek istedin sanırım.
    Bu yasak değil diye biliyorum. Ama bana da saçma geldi, önceden bir admin demişti PM den arkadaşını çağırabilir diye. Bende bu tür olay ile karşılaşmıştım.

7. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    PM Rol değil OOC bir durumdur meta gameye giriyor ha şey diyenler var telefondan mesaj atıyorum kardeş adam sana silah çekiyor sen mesaj atıyon adam niye farketmiyor ? bunu sormak gerek o kişilere

8. FLepi

FLepi Ay Savaşçısı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    31
    Zaten Öldürmek İçin Binlerce Sebep Bulunur, Bunun Önüne Geçilmez.
    Ama Kurallar da Şöyle Böyle Saçma Rol Olmaz Gibi 2-3 Madde Olsa Güzel Olabilir.

Aziz bunu beğendi.
  9. Discord vs.

Lovegarden bunu beğendi.
  10. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    Hapishanede arkadaşımız var hadi kurtaralım.
    KAYMAKAM KATINDAN SIKARSALAR KAYMAKAMIDA ÖLDÜRELİM.
    maxresdefault.jpg

11. maNga

maNga Ay Kayası
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    18
    Gayet normal bı olay sen polis olarak dur hareket etme edersen sıkarım dedikten sonra sık gitsin polis mesleğini sert oynucaksiniz. Durmuyor mu sık kafasına, tutukladin merkeze götürürken bug mu yapıyor uyar devamını ediyor sık kafasına böyle oynucaksiniz polisi.. miy miy miy polis oynamicsksiniz

Caros bunu beğendi.
  12. So Fucking Close

So Fucking Close Şeytanı eledi bile , tanrıya zar atıyor
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    91
    Ne bu şiddet bu celal

13. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    En iyisi console>quit>ts3 quit.
    SORİOUS RP YAPIYORUZ.
    Haklısın fakat oyuncularda olan bir şey bu.Farkettim ki yeni oyuncular bunu yapıyor öldürünce "ADMİN İLGİLENMİYOR" oluyor.Bu tiplerle uğraşma.

14. Yusuf Özmüş

Yusuf Özmüş Ay Tozu
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    4
    Gayet normal bi olay arkadaşın ile aynı basede basıyorsun 2 nizde 50-60 k verip ak-parlo falan alıyosnuz gidip göz yuma yuma arkadaşının para kaybetmesine ya da rolunüzün bozulmasına izin mi vericeksin şöyle düşün 2 kişi basıyosunuz basede uyuşturucu polis arakdaşınızı tutukluyor ve hapse atıyor base de tek kalıyorsun baskına geliyorlar ve siz yine en az saksılarla beraber 100k zarara giriyosun sadece kendi açından bakma kimse buna göz yumaz.

15. Bassar

Bassar Just a simple man
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    41
    Dikkatli oynaman gerekiyor gerçek hayatta nasıl bir tutuklu elini kolunu sallaya sallaya merkeze götürülmüyorsa aynı şekilde yapmanız gerekiyor.

16. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Valla meta game yaptıklarında bizim rolümüz bozuluyor

17. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Hayır adama kelepçe takıcan sen kelepçeyi alır almaz silah çekiyor mesela veya admin çağır failrp böyle tutuklayamazsın diyip rolü bölüp oyalıyor o arada arkadaşını çağırıyor arkadaşıda ordan geçiyordum v.b cümleler kuruyor bu aslında insanların iyş niyeti kötüye kullanması buna çözüm bulunmalı yoksa arkadaşı gördüyse yardım etsin o np

18. Bassar

Bassar Just a simple man
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    41
    Admin çağırıp şikayetçi olursan FailRp'ye girer sonuçta rolün ortasında ooc konuşmuş ve ooc iken IC duruma geçmişler.

19. So Fucking Close

So Fucking Close Şeytanı eledi bile , tanrıya zar atıyor
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    91
    2. Dediginde haklısında sen adamı tutukluyosun veya kelepçe çıkarıyorsun adam vurmakta haklı izin mi versin tutuklamana ? O kelepçeyi adamı tutuklamak için çıkarıyorsun

20. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Napayım arama yapınca garanti ölüyoruz zaten
    bu şekilde 3 veya 4 kişi şikayet ettim adminin bana dediği o ooc diye konuşmuştur diyip kişiyi savundu