Sunucu için istek ve öneriler

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Aktif]' forumunda Fatal1st tarafından 20 Oca 2018 tarihinde açılan konu

1. Fatal1st

Fatal1st Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    64
    Evet arkadaşlar gördüğümüz üzere sunucu ne kadar güzel olsa da çok fazla eksiği var. Bende elimde geldiği kadarıyla istekleri ve önerilerimi belirtmek için buradayım , kısaca öneri ve isteklerimizi sıralayalım ;

CRAFT SİSTEMİ ;
    Eskiden sunucu da craft ve üretim sistemi vardı biraz uğraşlıydı ama çokta zevkliydi aynı zamanda , insanlar malzemeler toplayarak eşyalar ve silahlar üretiyordu silah satıcıları yoktu. Benim önerim bu sistemin geri gelmesidir. Bu sistem ile haritada boş kalan yerler tekrar kullanılabilir olacak ve silahlanma bir nebze azaltılacak. Bu sistem getirilirken silah satıcılarını kaldırmak yerine fiyatlar arttırılabilir mantıken emekle yapılan silah daha ucuz olacak hazır alacaklar bir nebze daha fazla fiyat ödeyecek.

RÜTBE SİSTEMİ ;

Bu sistemde önceden kullanılan ve fazlasıyla efektif olan sistemlerden birisiydi. Amaç oyuncunun belirli bir meslekte fazla vakit geçirerek rütbe kazanmasına dayalıydı , rütbeler arttıkça gelen maaş artıyor ve yeni eşyalar eklenebiliyordu. Ayrıca mesleğinin son seviyesine gelenler diğer mesleğe geçebiliyordu bkz. Mafya Babası , bu sistem sunucunun nizamını korumasına yardımcı olacak diye düşünüyorum kısa bir örnekle kolay yolunu açıklayabilirim.

M = Meslek R = Rütbe

[ (M) Serseri > (R) Sokak Çocuğu > (R) Mahalle Çocuğu > (R) Mahalle Abisi ] Mahalle Abisi rütbesinden sonra Çete Üyesi ve Mafyaya geçilebilir tavsiye Serseri mesleği için slot sayısı 12 . Serseri , Mafya ve Çete Üyeleri ile çalışabilir durumda olur.

DEPO - DEPOCU SİSTEMİ ;
    Eskiden sunucuda aldığımız yaptığımız eşyaları ve malzemeleri depocuya depolayabiliyorduk. Bu çok etkili ve oyunun devamlılığımı sağlayan bir sistemdi , yapılan ve alınan eşyaları depoya koyup bir sonraki seferde tekrar kullanabiliyorduk sunucudan çıksak bile silinmiyordu. Benim önerim sunucuya bu sistemin tekrar eklenmesi ama depoyu satın almak için 50.000 - 100.000 TL ödenmesi. Başlangıç oyuncuları için zor olacak fakat gelecekte çok kullanışlı olacaktır.

Bir kaç istek ;

1. Sunucuda meth yapmak yeterince zordu ve yeni güncelleme ilen gelen meth eşyalarının pocketa alınamaz olması işi çok daha fazla zorlaştırdı 2 daha fazla vakit alan ve oyuncuyu bezdiren bir sisteme dönüştü eski haline getirilmesini talep ediyorum.
    2. Kıraathane sahibinin bozulması ve parayı alıp oralet - çayları vermemesi
    3. Kıraathane sahibi yerine getirilebilecek , Terzi ya da Zırh Uzmanı gibi bir meslekle oyuncu eşyaları craftlayarak zırh elde edip satabilmeli aksi takdirde zırh oyunda çok önemli olduğu ve Kıraathane sahibinden kolayca elde edildiği için çoğunlukla oyun zevkini bozuyor.

Yazacaklarım bu kadardır gereğinin yönetim tarafından yapılması umuduyla...

#1 Fatal1st, 20 Oca 2018
    Son düzenleme: 20 Oca 2018
  2. Fatal1st

Fatal1st Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    64
  3. Just.

Just. Ay Efsanesi
    Site Yetkilisi Yüce Üstad

Alınan Beğeniler:
    870
    Kıraathane sahibi zaten kaldırılacaklar listesinde. Bugün büyük yenilikler gelecek yalnız depo sistemini beklemeni tavsiye etmem çünkü sunucudaki ticareti direk öldürüyor. Self supplylar artıyor vs. Rütbe sistemi makul zaten eskiden vardı. Craft işi işin içine girince iş metin2 oynamaya dönüyor maalesef. Farm farm farm grind grind grind istediğimiz değil.

4. Fatal1st

Fatal1st Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    64
    Craft sistemini eskisi gibi mine&craft yerine , belli temel malzemeler ( Sürgü , Tetikleyici , Namlu vb.) gibi bunlara ek olarak hazırlanabilir malzemeler ( Ak47 Mekanizması , Tabanca Mekanizması vb.) ve bunlara ek olarak craftın yapılacağı tezgah ya da alan olabilir. Methte yapılan süre gibi değil oyuncunun yapma başarısına göre eşyaya elde edebilme oranı olur (%70 üstü kalitede elde edilebilir altında malzemeler ve eşyalar boşa gider)

Buna ek olarak meth eşyalarının pocketlanma olayı ne olacak ?

5. Just.

Just. Ay Efsanesi

Alınan Beğeniler:
    870
    Neden pocketlanmasını istiyorsun?

6. Fatal1st

Fatal1st Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    64
    Küçük bir örnekle; Meth pişirirken tencereden aldığımız eşyaların içine geri girmesi , sağa sola dağılmasını engellemek . Tencerenin daha hızlı ve kolayca kullanılabilmesi aksi taktirde malzemeler ve tencerenin taşınması farklı sıkıntılar yaratıyor ( Fazladan eşyaların tencereye girmesi , Tencerenin - eşyaların etrafa dağılması ) Tekrar pocketlanabilir olması işi biraz hızlandırıyor aksi takdirde iş çok sıkıcı ve vasat oluyor. Yeterince sıkıcı olan meth hiç yapılmayacak hale geliyor 2. seviye meth ve üzeri için

7. Skatebirt

Skatebirt BabyFace Ünili
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    534
    Pocketa malzemelerin alınmaması benimde çok hoşuma gitmiyor malzemeler dağılıyor onları toplaması çok tilt edici bişey o yüzden bence Uyuşturucu malzemeleri alınabilir pocketa

Bu dediğinde ise Silah modunun değişmesi anlamına geliyor Silah modu değişincede sunucunun biraz dengesi bozulabiliyor

8. Fatal1st

Fatal1st Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    64
    Tam aksine silahlar aynı kalacak sadece craftlanabilir olucak , p228 i almakla craftlamak arasında sadece fiyat farkı olucak birazda emek çoğu oyuncu parasının yetmediği silahları da craftlama yoluna gidecek

9. Skatebirt

Skatebirt BabyFace Ünili
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    534
    O dediğin bölümde şu dürbün fazladan şarjör gibi eklentiler için demiştim craftlama hakkında zaten cevabı verildi

10. Fatal1st

Fatal1st Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    64
    İşte Custon Weaponry modu gibi değil saydığım şeyler sadece craft malzemeleriydi aksi taktirde CW sistemi çok gereksiz ve saçma en iyisi vanilla CSS silahları

11. Persica

Persica Amdin Rewle
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    99
    Rütbe sistemi bana göre kesinlikle gelmeli çünkü oyunu daha çok zevkli kıvama getiriyor diye düşünüyorum

Caros bunu beğendi.
  12. Just.

Just. Ay Efsanesi

Alınan Beğeniler:
    870
    Pocket işini unutun.

13. Azerkytia

Azerkytia Çaycı Azerkytia
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    40
    Kıraathane kaldırılamaz :( öfff çok seviyorum o mesleği ama daha kulanışlı hale getirilebilir ne gibi derseniz emin değilim ama bir kaç içicek daha eklenebilir canı azaltır ama armoru çok artırır canı artırır armor varsa armordan yoksa açlıktan azaltır gibi ...

14. Mert Stone

Mert Stone Hunter
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    43
    7-8 ay öncesine kadar 3 gün uyumadan ak yapmak için uğraşmıştım. Sonra servera res geldi herşey silindi falan. Gereksiz.

Emirhan Escobar, Caros ve Bahadir Acar bunu beğendi.
  15. Bahadir Acar

Bahadir Acar Im already broken.
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    106
    +1 kardesime içimi okudu

Mert Stone ve Caros bunu beğendi.
  16. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    471