Silah Çekme Süresi

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda Gokhan Korkmaz tarafından 16 Nis 2018 tarihinde açılan konu

1. Gokhan Korkmaz

Gokhan Korkmaz Hooligan
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Aslında yapılan uygulama çok yerinde olmuş çünkü Gun Out Of Ass (GOOA) denilen mesele var adamın keleşi var hiçbir tarafında gözükmüyor bir anda ne tarafından çıkarıyorsa artık çekiyor hemen silahı ve taramaya başlıyor . Garry's Mod rol yapımından bu kadar detaylı bir rol yapma şansı vermediği için yapılacak en mantıklı şey silah çekme süresini koymaktı düşünenin aklına sağlık ama bir de şu şekilde düşünelim . İllegal rolü olan birini ele alalım , çantası olduğunu varsayarsak keleşi çantasından çıkarır eline uygun pozisyonu alır ve taramaya başlar ve bu iki yüksek ihtimalle iki saniye kadar sürer . Bu açıdan bakarsak doğru fakat bir polis memurunu ele alalım . Silahını saklama ihtiyacı yok ve göstere göstere belinde taşıyor . Bir olay çıktığında silahı belinden çekmesi en fazla yarım saniye sürer . Bu illegal rolü olan ve tabanca kullanan biri için de geçerli beline koyup üstünü kıyafetle örttüğünü düşünelim , yaklaşık yarım saniye gibi bir süre alır silahı çekmesi . Bir özel harekat polisini düşünelim , yine silahını saklama ihtiyacı yok üniformasıyla dolaşıyor etrafta . Silahını çantasında taşımaz eline anahtar veya koçbaşı alıyorsa silahını omzuna asar . Örnek veriyorum , bir torbacı keleşi çantasından çıkartıp eline alana kadar iki saniye sürebilir fakat silahını omzuna asmış bir polisin m4 çekmesi bir saniye kadar sürer . GOOA ve FearRP engellemek için yapılmış ve güzel olmuş fakat süreleri bana göre yanlış ve değiştirilmesi gerek . Bu tabi benim görüşüm bana bu şekilde mantıklı geliyor .

Görüşümce silah çekme süresinin ayarlarında yapılması gereken değişiklik :

Polis & İllegal => Tabanca : 2sn ---> 0.5 sn
    İllegal => Tabanca dışındaki tüm silahlar ( hafif makine dahil ) : 2sn ---> 2sn değişiklik yok.
    Polis => M4 : 2sn ---> 1sn

Sancakmemo, Myth ve Yuzi bunu beğendi.
  2. Muz Gabuku

Muz Gabuku Ay Krateri
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    9
    m4 3 sn tabanca 1 sn hafif taramalı 1.5 sn

3. Myth

Myth Kuvâ-yi Milliye Mensubu Mirliva Myth Arrow
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    127
    Evet haklısın. @Just. @eXdenyTR @SAKURA

Bob bunu beğendi.
  4. Bob

Bob Aydan dünyaya dönen adam
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    364
    Çok mantıklı @Just. Ya sence ?

Myth bunu beğendi.
  5. Yuzi

Yuzi Yusuf Ziya
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    120
    Beyler bakın bu akşam toplantı oldu zaten,değiştirmeyi pek düşünmüyorlarmış ya zaten alışacaksımız @Just. Açıklama yaptı mesela konuşmanın tam ortasında adam 1 saniyede silahı çekip duvara geç demesi gibi saçma evet,versiğiniz süreler çok düşürülmüş...

Myth bunu beğendi.
  6. Yuzi

Yuzi Yusuf Ziya
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    120
    Herhalde kendinizi Hitman zannettiniz 1 saniyede silah çekme fln.:D

7. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    Arkadaşlar eskiden de vardı bu fikir sunulmamış tı ve gerek yoktu çünkü o zaman bu tarz işlerle o kadar uğraşılmaz dı , oyuncular fazla takmazdı bunu bence.
    Fikrin güzel ama böylesi rahat ve iyi.

8. Yuzi

Yuzi Yusuf Ziya
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    120
    Zamanla alışacaksınız zaten...

9. Gokhan Korkmaz

Gokhan Korkmaz Hooligan
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Konuşmanın ortasında bir anda silah çekmesiyle 2 saniye süre çekmesi çok da farklı değil . Konuşmaya başlarlar silahı eline almayı seçer 2 saniye sonra bir anda silahı çeker bu dediğiniz konu için çok da uygun bir düzenleme değil . Dediğim gibi yine GOOA konusuna giriyor adam konuşurken de silahı çeker . Benim anlatmaya çalıştığım şey bu sunucuda SeriousRP oynanıyor diyorsunuz . Ben de silah çekme süreleri de gerçeğe göre ayarlansın dedim . Ve neden 1 saniye olduğunu gayet anlaşılabilir şekilde yazdım ama hala anlamamışsınız galiba bir daha anlatayım . Bir Özel Harekat Polisi silahını saklama ihtiyacı duymaz silah kullanmayacağı , eline anahtar veya koçbaşı alacağı zaman silahını koluna asar emniyete alıp çantaya atmaz . Ve en ekstrem koşullarda bile koluna astığı silahı en fazla 1 saniyede eline alıp ateş etmeye başlar . Konu burada alışıp alışamama değil konu gelen düzenlemenin nasıl olması gerektiği . Yoksa yeni düzenleme gelir printer uyuşturucu hepsi kaldırılır artık tüm kazancınızı mug yaparak kazanacaksınız derler ona da alışırsın . Ama alışmana gerek var mı ? Olması gereken ne ? Benim anlatmak istediğim bu . Dediğim gibi sadece önerim bu ve sunucudaki çoğu kişiden de haklı buldu . Tüm sunucu FearRP yapmak istemiyor herhalde değil mi ?

10. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    Böyle bir yazı yazıyorsan koç başıda çıkarması 5 saniye sürer o zaman.
    Senin de buna alışman gerek bu eskiden de vardı ve kimse şikayet etmiyordu gayet güzel işliyordu.

11. Gokhan Korkmaz

Gokhan Korkmaz Hooligan
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    İnatla bir tarafınızdan anlıyorsunuz yazdıklarımı şu üstteki yazıyı IQ seviyesi rakam olan biri okusa yine anlar ama ben tekrardan en anlaşılabilir şeklinde yazayım . Bu sunucu SeriousRP sunucusu DarkRP değil , bu doğrultuda oyundaki uyuşturucudan tut printerlara kadar en gerçekçi şekilde hazırlandı . Comic Props'daki proplar printer olarak kullanılıyordu 1 sene öncesine kadar eskiden oynayanlar bilir . Eski uyuşturucuyu görmüşsünüzdür zaten . Ama bir SeriousRP ye göre en gerçekçi şeyler hazırlandı ve gayet de güzel oldu onlara hiçbir lafım yok . Yeni düzenleme getirildi silah çekme süresi olarak buna da tamam . Süreleri de SeriousRP'ye uygun bir şekilde ayarlansın istiyorum , hatta istiyoruz bu sadece ben değilim sunucudaki çoğu kişi de bunu istiyor . Konu alışmak veya alışmamak değil . Koçbaşı meselesine gelelim . Koçbaşı dediğin şey oyundaki gibi bazuka gibi değil ve o kadar uzun da değil . Yine askılığı olan yaklaşık 70 cm - 80 cm arası bir şey . Operasyona giderken sırtına asarsın . Askıyı çıkarıp eline alman ise 1.5 - 2 saniye sürer . Ve hala bunu da bir tarafından anlamamanız için şunu ısrarla yazayım . Sadece koçbaşı , AK-47 , M-249 değil bu eline alma süresi olan her şey SeriousRP'ye göre ayarlansın . Ona alışalım bu yanlış olan sürelere değil .

12. Bob

Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    364
    Bana göre polisin tabanca çekme süresi azalmalı aynı şekilde özel harekat da.

13. Yuzi

Yuzi Yusuf Ziya
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    120
    Beyler daha ne kadar azaltılacak gayet uygun 4 saniyede çekiyorsun silahı zaten cebinden çıkarman 2 saniye hadi namnuya mermiyi sürmek 1 saniye desen minimum bu olur diyelimki awp yada m4 sıtından yada diyelim yerden nasıl alıcan zatem awp benim boyumun yarısı kadar.

14. Yuzi

Yuzi Yusuf Ziya
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    120
    3 saniye pardon

15. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    Senin seviyene göre konuşuyoruyorum.Serious RP diyorsan her şey gerçek olmalı server da can barını dolduran sigarayı bahsetmiyorsun ona nediyeceksin.Serious RP serverların da oynamışsan bilirsin , yabancı serverlerine uğra istersen.
    14324532152345 kişi aynı eve girsin polsiler base bassın ölsün bunada sınır getirilsin.

16. Gokhan Korkmaz

Gokhan Korkmaz Hooligan
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Bu sunucuda DarkRP kurallarını konuştuğumda üstadlar bana burada DarkRP kuralları geçerli değil SeriousRP burada her şey gerçeğe göre demişti . Madem böyle gerçekçi bir sunucu oluşturuluyor , ben de getirilen düzenlemenin de gerçeğe göre ayarlanmasını istiyorum . Hala anlayamamışsın bunu cidden üzüldüm . Ha sigara mevzusuna dönelim , konuyu 1 hafta önce açtım ve sonrasında oyuna hiç girmedim . O sırada girdiğimde milletin elinde sigara vardı ama can doldurduğunu bilmiyordum . Bunu senden duydum , bu da anlattıkları roleplay tarzına aykırı , bak benim yaptığım gibi konu açabilirsin sen de . Forum bunun için var zaten bir şeyden rahatsız olursun veya yeni bir şey gelmesini istersin , sunucudaki oyunculara ve yöneticilere sunarsın . Kabul edilirse olur edilmezse edilmez değil mi ?

17. Bob

Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    364
    Polisin tabanca çekme süresi ile vatandaş çekme süresi sence aynı mıdır?Polisler için hızlı silah çekme eğitimi ve kursları var.
    Böyle eğitimler alıyorlar.

18. Yuzi

Yuzi Yusuf Ziya
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    120
    Zor bir eğitim,hiç kolay değil!

19. Muz Gabuku

Muz Gabuku Ay Krateri
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    9