Saçma Gördüğüm Birkaç Olay

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda Aziz tarafından 9 Ağu 2018 tarihinde açılan konu

1. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    1) kameranın önünün propla kapatılması : Şimdi kamera önü propla kapatılabiliyorsa kamera direkt kaldırılsın bir amacı kalmıyor gelen geçen propla kapatsın [KURAL AÇIĞI - BELİRSİZLİK - ADMİNLER FARKLI FARKLI ŞEYLER DİYOR]
    2) Her admin farklı bir şey söylüyor koordinasyon sağlanmalı
    3) Yan evden üst evden pöhlerin ev alıp alt evdeki yan evdeki uyuşturucu basan şahısları baskın sırasında taraması bana göre FAİLRP çünkü bunun örneği yok ve biz evin çatışını kapatacak kadar yerede sahip değiliz ek olarak ben bir admine ev çatısını kapatabilirmiyim diye soruncada hayır demişti o zaman hiç ev almayalım dışarıda build yapıp base yapalım orda basalım [KURAL AÇIĞI (BANA GÖRE)]

EDİT : He birde 1.durum ile ilgili eğer yerden destekli kamera önünü kapatma olayı diyecekseniz o zaman bizim kamerayı göğe yapmamız lazım veya gizlememiz lazım Ghost ve materyal ile

KONU ELEŞTİRİYE TARTIŞMAYA HER TÜRLÜ DURUMA AÇIKTIR BUYRUN GELİN

#1 Aziz, 9 Ağu 2018
    Son düzenleme: 9 Ağu 2018
  2. FLepi

FLepi Ay Savaşçısı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    31
    3. İsim Verebilir Misin? Biz Zaten Ya Önceden Tespit Ediyoruz, Siz Uyuşturucu Basarken Sessizce Gelip Bakıp Gidiyoruz. Ve İhbar Üzerine Hareket Ediyoruz. Zaten Bazen de Cam da Görüyoruz, Bunu Görmezden Gelemeyiz.

3. Taha

Taha Silim Şeydi
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    5
    3. Dediğin şeye gelicek olursak.Biz evi baskın atmadan önce almıştık.Admine sorduğunuzda da loglardan bakıp size göstermiştin baskından önce evi satın almıştık.Baskın atıcağıımız eve girmeye çalıştığımızıda ağır zayiat verince duvar arkası yaralanınca önceden satın aldığımız evden karşı ateşe başladık.Bu da duvar arkası bir birbirimizi görmeden öldürmemize sebeb oldu.Normalde biz öyle bir şey yapmazdık da zaten.Yaptığınız build koridor ve geçtiğimiz koridor da duvar arkası mermi yiyoruz karşı olarak ateş de açamıyoruz.Arma takibi sayesinde çok iyi duvar arkası vurabiliyorsunuz.Hal böyle olunca satın almış olduğumuz üst mülkten ateş etmeye başladık.

4. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Anlatamıyorum galiba evi baskından önce satın alsanda bana göre bak altını çiziyorum ve tüm oynadığım roleplay oyunlarını topla yada hepsini geç üstten sıkıyon yan evide al yandanda sık ee biz ne yapak dışarıya base yapak o zaman ev almanın manası yok ki tabelayla yazarız kosu survival oynayalım o zaman üstten ve yandan sıkılabilmesi benim aklıma hayalime sığmıyor o zaman her türlü kaybedilir prop limiti 500 değil duvarı çatıyı kapatalım zaten saksılara yer kalmaz yaparsak

5. Duvarlara prop koyarak mermi geçmemesini sağlayabilirsin.

6. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    Kamera kapatmak gayet mantıklı , o zaman sen kamerayı farklı yerlere koyucaksın bu kadar basit.
    2. dediğine gelirsek bence bu tecrübesizlikten kaynaklanıyor fakat bana söz söylemek düşmez.
    3.Ev çatısı derken ne manada diyorsun ? Admin evdeki kapatma yerlerine karışmaz zaten.
    Özel Harekatların bu yaptıkları normal bir şey her türlü şekilde illegal işleri engellemeye çalışıyorlar.

O senin yapamamazlığına kalmış bir şey.Ben 30 prop ile koskoca bir dükkanın duvarlarını 10 dk da kaplayıp + olarak içini düzenliyorum. @Escape ile yapıyoruz çoğu zaman.

Escape bunu beğendi.
  7. Taha

Taha Silim Şeydi
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    5
    Aziz bu dediklerine bakıcak olursak biz seni salalım dokunulmaz ol sen o zaman.Yaptığımız 10 baskının ortalama 7-8 i başarılı oluyor.Gece gece 3 pöh olarak oynuyoruz.Topluyorsunuz tüm illegalleri kapısından içeri geçilmiyor öyle bir build yapıyorsunuz ki.Koçbaşı ile vurduğumuz yere duvar arkası yiyoruz ben seni görmüyorum sen beni arma takibi yaparak tarıyorsun ama ben bundan şikayetçi değilim.Evde ki herkez bize karşı ateş açtığı için önceden satın almış olduğumuz mülkten size ateş açtık.Bak altını çiziyorum bize ait olan ve bu da normal bir şey benim doğal hakkım.Madem o kadar gerçekçi düşünüyorsun rp yi o kadar ciddiye alıyorsun.O buildinide düzelt bir zahmet.Sanal alemde proplarla istediğini yapabilmen anlamına gelmez bu.Rp yi bu kadar ciddiye alıyorsan kendine siper koyman yeterli ama sizin yaptığınız build e tüm polisleri toplasan zor giriyor.

8. Taha

Taha Silim Şeydi
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    5
    Anlamadığım bir konu daha var.Biz o baskında başarısız olsak siz bizi öldürseniz buraya ne konu açıcaktın ne de şikayette bulunucaktın.İşinize gelmeyen her olayda uğradığınız her zararda bir suç arıyorsunuz.Suçu başkasını aramaktan bırakın.Sizin başarısızlığınız bizim hatamız değil.Baskından önce kendinize çok güveniyormuş gibi atıp tutuyordunuz.Admin rolü bozduğu zaman rakı bira çekmiş gibi canlarınızı 250 can a 100 zırh yaptırdınız ağzımızı açmadık.Yalan yere can yükselttiniz bir şey demedik.Baskın atıp sizi öldürdüğümüzde olay oluyor.

9. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Ev önü kameradan tarama yapıyorum normalde kamera kapalı oldugu için boşa sıkıyorum yani şansına denk gelirse mülk konusunda sana ait olsada buna bir limit getirilmezse hiçbir base savunma yapamaz eğer dediğin gibi düşünürsek o zaman müstakil evinde mesela çatıya çık ordanda sık sen pöhsün içerde çatışma var müdahale et

10. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Rakı ve efes olayında 3 kişi canını yükseltti muzaffer ertürk ben ve emircan ve rakı kutularını admine gösterdim josephe sorabilirsin cadde ortasında kutu kutu rakı ve efes çıkarttım yani yalan yok bizde bi
    lip bilmeden iftira atma

11. Aziz

Aziz Ay Taşı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    3
    Ha birde sizin hiç bir kanıtınız yokken canınızı fullettiniz benim kanıdım cebimdeki içinde 1 rakı ve 1 efes kalan kutulardı sizin kanıdınız neydi ? sözünüz mü ?

12. Taha

Taha Silim Şeydi
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    5
    Ben amirim oyuna 250 can 150 zırh ile başlıyorum zaten.Arkadaşlarım ise rakı çekmişlerdi sadece rakı için 1 saat tekel aradığımızı biliyorum