Rol ve sunucuda ki bazı konular üzerine öneriler.

'Sohbet & Geyik Muhabbeti' forumunda ImLordOfLies tarafından 9 Mar 2018 tarihinde açılan konu

1. ImLordOfLies

ImLordOfLies High Lord
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    52
    Öncelikle Selamun Aleyküm arkadaşlar Ben Vasily Perova.

MoonGaming DarkRP sunucusunda hemen hemen 3 aydır oynuyorum. Sunucu gayet aktif, yetkililer her işe yetişmeye çalışıyor. Gayet güzel. Fakat arada kalan bazı konular, ufak prüzler yok değil. Kendimce gözlemlediğim bir kaç şeyi paylaşmak istedim.

İthalatçı / Poligon

Son gelen güncellemede ithalatçıda ki silahlara zam geldi. Fakat poligonda ki Famas halen aynı. Famas aşırı tepmeye sahip atış seriliği çok yüksek. 9000 gibi cüzzi bir gelişe sahip. Bu konuda iyileştirme yapılabilir

UMP resmen bir su tabancası. Zırh delişi düşük fiyat/performans olarak ideal olsa da Kaymakam koruması / Ajan gibi mesleklerde işlevsiz kalabiliyor.

TMP Boncuklu silahtan farkı yok. 1 şarjörde verdiği hasar çok az. Hasar artışı yapılabilir

Pompalı Tüfekler: Fiyatları hayli çok yüksek. Hasarları yüksek olsa da esnafların alabileceği silahlar olduğ düşünüldüğünde bir güncelleme yapılabilir.

Poligon'da satılan silahların mantıken legal olması gerekmekte. Fakat Famas ve Scout illegal silahlar. Bu konuda dün gece yaşadığım sıkıntıyı şöyle anlatayım;
    PÖH olarak dükkana girdim bir şahıs FAMAS alıyor gözümün önünde. Fakat FAMAS illegal bir silah. (ruhsat işlemiyor) adamı tutukluyorum. fakat sorun adamın poligondan o anda silahı alması, Poligoncunun legal bir meslek olması. Admin çağrıldığı zaman iki tarafta kendince haklı. Ben illegal silah alışverişi yakaladığım için haklıyım, Poligoncu yasal meslek olduğu için haklı, Silahı alan kişi poligon legal olduğu için haklı. Bu olay çerçevesinde FAMAS / SCOUT yasal olmalı veya poligondan kaldırılmalı.

Mühendis: Sadece destekçi mesleği olduğu için biraz "pay to win" olayına kaçıyor. Sonuç olarak hiçbir şey kaybetmeden yükseltip genel olarak 10000 kazanıyor. Mühendis Whitelist mesleği olabilir.

Uyuşturucu Baronu: 15 dakika hayli uzun bir miktar ve Torbacı ile matemtiksel olarak kıyaslandığı zaman pek karlı bir meslek değil. Baronun ya uyuşturucusuna ya da zamanına bir iyileştirme yapılabilir.

Çete Üyesi: Sadece MUG atabilmeleri carjack yapamamaları biraz saçma geliyor.

Rol önerileri

Yeraltı Organizasyonu

Sahteci
    Torbacı gibi white list olabilir. Copy Machine koyacak bir de portre . Koyduğu portreyi 5 dakika içinde birebir orişinali gibi kopyalayıp satabilecek. İsyan edemez. Uyuşturucu üretemez.

Tarihi eser kaçakçısı
    Whitelist mesleğidir. 3d printer koyacak. tarihi eser kopyalayacak. Uyuşturucu üretemez. İsyan yapamaz.

Devlet çalışanları

P.Ö.H Sıhhiye
    Fazladan Ekipman: Medic Kit, Kelepçe, Koçbaşı, bıçak, MP5
    Polislere baskın sırasında yardımcı olaracak. Sadece polislere tıbbi yardım yapabilir.
    P.Ö.H Öncü
    Fazladan Ekipmanlar: Kelepçe, Koçbaşı, Bıçak , m90(pompalı), 150 can , 150 Zırh, -25 hareket hızı, Shift ile koşamaz
    Baskınlarda önden girerek ağır zırhı ile hasarı göüsleyen kişi.
    P.Ö.H Keskin Nişancı
    Fazladan Ekipmanlar Steyr Scout, Usp, kelepçe, bıçak (koçbaşı yok)
    Çatışmalarda uzaktan bakıp üstün nişancılığı ile ekibine destek olan polis. bkz: Arka Sokaklar Ali

Destekçi Meslekleri

Karaborsacı
    Özellikler: 2 seviye printer çıkarabilir

Bu şekilde kendi fikirlerimi bildirmek istedim. Yorumlarınızı bekliyorum.
    İyi oyunlar, iyi roller

2. Altair Krokodilsiz

Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    16
    P.Ö.H Sniper ve Sıhhiye mantıksız Sniper dediğin yüksek yerde kalır ama pek yüksek ve gizli yer yok. Sıhhiye whitelist ile alınabilir ama adam çatışmadan uzaklaştım bana can bas der bastırır geri gelir buda rol hatası olur cezalar adminle uğraşmadan zaman gider. Diğerleri mümkün sadece biri değiştirilebilir. Karaborsacıda famas scout satılabilir dediğin gibi mantıklı olur.

3. paNda

paNda Ay Sallantısı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    48
    haklisin sanatcı veya dedektif mesleği gereksiz olduğunu düşünüyorum o meslekler yerine senin dediğin mesleklerden birisi gelebilir

4. Cydne

Cydne 2007
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    335
    Tamamen katılıyorum gereksiz meslekler kaldırılmalı yerine daha iyi ve işlevli meslekler getirilmeli

5. ImLordOfLies

ImLordOfLies High Lord
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    52
    Sanatçı bir "ROL" mesleğidir. Para basmaz. Portesini koyar resmini yapar "ROL DÖNGÜSÜ" için gayet mantıklı.

6. Dante

Dante Ay Efsanesi
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    380
    Arkadaşlar bu konuyla ilgili olarak şunu söyleyeyim birisi dükkandan ağır silah alabilir, bunu kullanıma başlamadığı sürece yani pocketinde entity olarak taşıdığı sürece onu tutuklama hakkına sahip değilsiniz. Dükkanların önünde bekleyip birileri ağır silah alsında tutuklayalım tarzı bir rol yapmayın

7. Dante

Dante Ay Efsanesi
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    380
    Silah illegal bir mesleğe bedava olarak geldiği için çok OP olması rol için zararlı olabilir, sonuç olarak bu silahla baseleri deflemeniz değil mekanlardan haraç kesmeniz için var.

8. Dante

Dante Ay Efsanesi
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    380
    Geri kalan öneriler üstadlar arasında tartışılacaktır.Teşekkürler desteklerin için!

9. ImLordOfLies

ImLordOfLies High Lord
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    52
    Şimdi Sanatçı, Radyocu ve Televizyon kanalı sahibi "gereksiz" mi oluyor?
    Oyun sadece para kazanmak, adam öldürmek üzerine değil, bu şehirde yaşayan bir insan gibi davranman için Role Play sunucusu.
    Gereksiz dediğin meslekler vasıtası ile çok hoş roller dönebiiliyor. Şahsım adına ben sanatçı ile portreler asıp sergi açıyorum,
    Radyocu iken piyano kurup radyodan piyano parçası açıp piyanist rpsi yapıyorum.

Biraz böyle düşünebilirsiniz. Mesela övüş ustsı olup kafes dövüşleri yaptırdığım da oldu. Maksat biraz yaratıcı olup rol yapmak. Tiyatro gibi düşün.

Şimdi haklısın fakat Tefeci haraç kesiyor doğru. Fakat zor bir esnada çatışmaya girdiği zaman polislerde ki usp 45, tmp 3 vuruyor. Bu konuda bir iyileştirme veya tefeciden tmp'yi kaldırmak güzel bir çözüm olabilir.

10. Melih

Melih Ay Kayası
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    23
    Mühendis: Sadece destekçi mesleği olduğu için biraz "pay to win" olayına kaçıyor. Sonuç olarak hiçbir şey kaybetmeden yükseltip genel olarak 10000 kazanıyor. Mühendis Whitelist mesleği olabilir.

Katılıyorum her şey donatorlara ait olmak zorunda değil ayrıca whitlesit'e eklenmeside iyi olur gayet başarılı +1

11. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    471
    PÖH Keskin Nişancı ve PÖH Sıhhiye dışında diğerleri değerlendirilmeli.
    Mühendis mesleğine F4 menüsüne bir varlık eklenip printerlara yerleştirilmeli eski sistem gibi.Şuan beleşten para kazanıyorlar.Arada ben geçip bedavaya yapıyorum.

12. Skatebirt

Skatebirt BabyFace Ünili
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    534
    Pompalı fiyatları bence her zaman olarak yüksek kalmalı çünkü pompalılar çok güçlü özellikle pumpshotgun eğer aimin birazcık iyiyse kimse seni durduramaz.eğer pompalının mesafesi az diye düşünüyorsan o pumpshotgunun mesafesi çok fazla belki bir m4 değil ama baya uzun bir mesafesi var