rol fikirleri.

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Aktif]' forumunda Üye silindi 61 tarafından 28 Ara 2017 tarihinde açılan konu

1. evt bugün sıkıntılı bulduğum birkac rolu sizle paylasacağım

1) trafik polisi: trafik polisi ben muhimatlardan hız ölceri fln filan cıkartabilmeli böylecek sehrin rastgele yerlerine yerlestirdiğinde ve ordan gecen bir kisi o yolda max gidilen hızı asarsa bu trafik polisine bildirilmeli böylecek daha bir rol olr 2. fikrim ise farların kırık olduğu dısardan görülmüyor trafik polisi bir alet ile bunları görebilmeli ve ceza kesebilmeli.NOT: sokakların basına trafik polisi hangi hızda gidilceği ile ilgili tabelalar cıkartabilmeli ve ayarlayabilmeli bunlar kırılabilir olsunki carptıklarında ekstra ceza kesebilmeli.

2) tornacı npc sinde harcanılan para tornacıya giderse daha iyi olur diye düsünüyorum tabiki tornacı bundan yararlanıp afk bırakırsa demote atılır ama gözlemlerime göre tornacı pahalı yapar diye tornacıya gitmiyolar npc ye ne kadar zam gelsede.

3) sunucuda evler cok bos bırakılıyor bence ev alınınca kira vs verilmeli bide meth i sadece satın alınan bölgede basılabilmesi daha iyi bir rp döndürür böylecek evler sunucuda bos kalmaz ve evinizi süsleme mobilya fln fln olması sunucudan cık gir yapıp ev aldığınızda evin icinde olan bir npc yada esyadan mobilyalarınızı yeniden koymak iyi olr bide adamımızda uykusuzluk seviyesi olursa evde yatak alıp uyumamızı sağlar.

4) NOT: bu oyuncu kitlesine göre veya rol e göre değisir. Bildiğiniz üzere mapde bir mahkeme var bu mahkemede rol dönmesi hos olr mesela avukat mesleği bide yargıc mesleği mafya adam öldürür polis karakolda hapse gecici atar sonra mahkemeye götürür kisinin avukatı onu savunur mafyanın arkadasları mecliste olur böylecek siyasi ortam döner.

bu metinde üstadlara fikir verilmektedir. Eğer üstadlar bu fikirleri gerceklestirirse bos vakitleri olunca gercekten role katkı olcağından eminim.

2. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    471
    En başta dediğin trafik cezası eskiden vardı hız sınırını geçince aranıyodun ve para cezası kesiyodu ama kaldırıldı.Türklerde iyi Rol yapan yok zaten yapmaya çalıştığın an ROL BİLMEYEN ÖĞRENMEYE İNAT EDEN TEK AMACI ADAM ÖLDÜRMEKTEN BAŞKA BİŞ ŞEY BİLMEYEN kişi çıkıyor ve bitiyor.Çok kez denedim rol yapmayı en son rp_downtown da zabıta lığı denedim para cezası felan dükkan kapatma en sonda adam silah satıcı çekti silahı vurdu bende ceza vermiştim admin olduğum zamanlar.Oyuna zaman ayıramayacağım için bırakmıştım.Şimdi hafta sonlarına doğru yakın giriyorum.(Burda şimdi gelip steamde oyunda gözüküyosun len mqu diyen olucak sorgulamadan yorum yapmayın steamde saat kasıyoz heralde açık bırakıp server var).Dediğin fikirler güzel fakat dediğim gibi Rol yapıcak kapasite bu tarz insanlarda yok.Denemeni tavsiye ederim ama.Bir kaç kez Rol yapmaya çalıştık ama mahvediliyo illa bu yüzden genel olan Rolü yapıyoruz normal her gün olan şeyleri.Tornacı olmaz Savcıda olmaz.Bu tarz meslekler daha önce denendi mesela evocitydeki Gardiyan oldu ama ilk eklendiği gün geçildi bida geçilmedi.Geçilsede bir şey olmadı.

Forumda yazı yazarken yazım kurallarına azda olsa dikkat et gözlerim kor oldu.(Büyük harf küçük harf felan kısaltmaları yapma bence)

3. Aceleyle yazdığım icin yazım kurallarına dikkat edemedim yinede tavsiyen icin tessekürler.

4. Birde klavyem bozuk bu yüzden bazı seyleri yazıyorum ama algılamıyor yeni klavye alcam.

5. D1ABLO

D1ABLO patateş
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    218
    /sleep diye bir komut var fakat kapatılmış çok yanlış kullanılabiliyor çünkü

6. Just.

Just. Ay Efsanesi
    Site Yetkilisi Yüce Üstad

Alınan Beğeniler:
    870
    1. ve 3. fikrin için çalışmalara başladım.

rez

D1ABLO bunu beğendi.
  7. Sunucu icin yardımım dokunduğu icin sevindim dikkate aldığınız icin tessekürler :)

8. @Just Batuhan abi bide meth malzemeleri patlatılabilsin bugün biyer bastık meth malzemeleri duruyo adam yeniden devam ediyo.