Problem ve sağlanabilecek çözüm önerileri;

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu' forumunda Niko Belic tarafından 15 Haz 2019 tarihinde açılan konu

?

Sizce de araç spawnlama sıkıntısı var mı ?

1. Evet

2 oy
    100.0%
  2. Hayır

0 oy
    0.0%
  1. Niko Belic

Niko Belic H.Tekin Yılmaz
    Destekçi

Alınan Beğeniler:
    4
    Merhaba sevgili dostlar ben Hamza her zaman gündemde olan bir sıkıntı bulunur ve Moongaming DarkRP sunucusunda da bu aralar gündemde olması gereken konu araç spawnlama sıkıntısıdır hadi tartışalım.
    Sıkıntı olan konu:
    -Araçların fazlalığından dolayı araç spawnlayamamamız.
    -İnsanların araçlarını ortalık yerde bırakması ve kullanmaması.
    - çete üyesinin tek bir eve kapanıp ve hepsinin 6 tane araba çıkarıp kullanmaması fakat yetkili biri gelince kullanacağız diye itiraz etmesi sonucunda, yetkilide maalesef ki silemiyor.
    -Ambulans şoförü geçiyorum ne zaman geçsem araç spawnlayamıyorum
    -Polis olduk 6 kişiyiz ama kimsenin arabası yok boş boş dolaşıyoruz
    -Bu gidişata bi son vermek gerekir diye düşünüyorum.
    Şuanlık düşündüğüm çözüm önerileri[Yoruma açık, eleştirel bir şekilde,nazikçe]:
    -Trafik polisleri için yola park yapan veya düzgün bir şekilde aracını kullanmayan kişilerin araçlarını trafik polisleri garaja çekebilir.
    -Ehliyet ve puan sistemi getirilebilir.Minik bir ehliyet sınavı testi yapılır[Önce şehirle ilgili trafik soruları sorulur şehir içi azami hız limiti şehir dışında hız limiti vb. sonrasında ise bir süre konur belli bir mesafeyi gitmesi istenir tabi kurallara uyarak 3 tane hata hakkı olur şerit ihlali yaptımı kırmızıda geçtimi slalom şekildemi sürüyor vb ve sınava giriş ücreti 500 lira bir ücrete tabi olabilir eskiden bulunduğu gibi sunucumuzda[Batuhan'ın ayakkabısı görevi olduğu zamanlar] ve ehliyet tamamen kalıcı olur tabi puanlı bir şekilde puanı düşük olan ehliyet otomatikmen kaybedilir ve ehliyet kaybedildikten sonra ehliyet sınavı 5 veya 7 günlük bir cooldown'a girer sonrasındada tekrar ehliyet sınavı girerek ehliyet alabilir vb birşey yapılabilir bu puanıda kural ihlalleri belirler kaybedilen ehliyet ise olmayan kimse araç spawnlama NPClerini açamaz böylelikle yolda düzgün sürmeyen yolun ortasına parkeden saçma bir şekilde millete çarparak trolleyen yol ortasına parkeden insanlar biraz daha saygılı olmaya başlayabilir.
    -Siviller için ayrı bir araç limiti ,devlet için ayrı bir araç limiti ,esnaflar için ayrı bir araç limiti
    Getirilebilecek Geçici Çözüm:
    -En basitinden de olsa madem büyük haritada oynuyorsak yetkililer etrafta dolaşıp kullanılmayan yola koyulan araçları silebilir böylece herkes adam akıllı park eder.

Bu konuda hakkındaki görüşlerim bunlar saygılarımla sizde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın ki bu soruna bi çözüm üretelim ve yönetim birimlerine itibar edelim.

Araç kullanmıyorumki zaten ben demeyin arkadaşlar biz Moongaming topluluğuyuz hepimizi ilgilendirmesi gereken bir konu

Yazım hatalarım ve yanlış söylemlerin bulunuyorsa affedersiniz.

Yapılacak önerilerden önce öncelliğimiz sunucunun sıkıntıları olmalıdır

#1 Niko Belic, 15 Haz 2019
    Son düzenleme: 15 Haz 2019
    custom_html_banner1
  2. Niko Belic

Niko Belic H.Tekin Yılmaz
    Destekçi

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşlar konuyu güncel tutmaya özen gösterelim lütfen.
    -GÜNCEL

Burakless bunu beğendi.
    custom_html_banner1
  3. AyboraJewel

AyboraJewel Bite the bullet
    [Murder] Moderatör [DarkRP] Senatör Destekçi

Alınan Beğeniler:
    211
    D23183DF-E47B-4A15-B2C7-E71980824ADF.jpeg

Burakless bunu beğendi.
    custom_html_banner1