Polisler

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda Tahaa tarafından 12 May 2018 tarihinde açılan konu

1. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Arkadaşlar bildiğiniz ve gördüğünüz üzere Polisler sürekli kendini bir şey sanıyor rol yapmayı bilmiyorlar kafalarına göre iş yapanlarından tutun işini yapmayıp başka işler yapanları da var.Önceden PÖH biriminde de olay buydu.Whitelist mesleği oldu ve her şey düzeldi.Polisler içinde başvuru gelsin demiyorum ama mapi iyi biliyorsanız eğer mapin benzinliğinin sağlarında bir yer daha var fakat server de kapalı orası.Oraya polislerin eğitim göreceği bir yer yapsanız ayrıca polisleri eğitecek bir meslek getirseniz güzel olabilir.Şimdi diyeceksiniz Military RP ye benzedi benzesin benzemesin bunun getirilmesi şart bence.Bir örnek vereyim bugün mekanım dan dışarı çıktım daha mekanda yeniydi.Bir anda bir polis ve amiri bağırmaya başladılar kulakları felç edecek derecede.Dedikleri şey şu "NEDEN O KAPIDAN NEDEN İÇER DE PROPLAR VAR.GEL BURAYA ÜSTÜNÜ ARIYORUZ."Gerçekten çok güzel bir rol bence.Takdir edilmeli. @Dante @eXdenyTR @Just.

2. Nasıl eğiticek ve kim eğiticek ? Üstadların zaten bu kadar vakti olmadığı belli. Bence çözümün pek iyi olmamış.

Lovegarden bunu beğendi.
  3. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Nasıl eğitecek = Sanırsam level sistemi gibi bir şey istiyor bazı kişiler bende ondan yanayım Polislere,Çetelere ve Mafyalara getirilmeli şuanda konumuz Polisler.Sanırsam bilmiyorsun mapin bir yerinde kocaman bir alan var oraya eğitim yeri gibi birşey yapılır sonra bir meslek getirilir polis eğitmeni gibi 2 3 kişilik olur.Polislerin rütbesi olur işte amir müdür sivil vb.Rütbelerde o eğitim bölgesinde atlanır.Yapması uğraş verebilir ama bence kalıcı ve güzel bir eklenti hem düzgün polisler yetişir hemde eğlenceside olur bu işin.

Kim Eğitecek=İşte burda Başvuru Girecek Olaya Eğitmenliğe Bir Zaman Süresince Başvurular Olacak.Ozaman Dolduktan Sonra Üstadlar Karar Verene Kadar Daha Alım Yapılmayacak.Aynı PÖH gibi.

4. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Cam Tamircisi Diye Meslek Var Onun Yerine Polis Eğitmeni Daha Kaliteli Bence.

5. Bob

Bob Aydan dünyaya dönen adam
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    364
    Polis şüpheli görürse suçu önleme için kimlik sorabilir ve üst araması yapabilir.
    Polis vazife ve salahiyet kanunu'na bir göz at derim.

6. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Bob onu bende biliyorum zaten şüpheli görücek bir durum olma olasılığı hiç yüksek değil aynı polis 5-10 dk önce baskında bulunmuştu.Sanırsam 5-10 dk ydı.Öldükten sonra herşeyi unutmayıda sayarsak evinden çıkan bir vatandaş bence pekde şüpheli olamaz.Sen evinden çıkınca polis görürse tutuklamıyordur diye sanıyorum.

7. Rastai

Rastai Ay Parçacığı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    2
    Oluşum&birlikte haline getirilip bu tarz önemli roller arz eden meslekler gözden geçirilebilir, başvuru sistemi düşünülmeli. Çoğu farklı oyun platformlarda 10 yılın üzerinde PD&devlet oluşumları yöneten birisi olarak; rol konseptlerinin temelini sağlayan (polis departmanı vb..-) oluşumlara önem verilmeli diye düşünüyorum.

8. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Gerçek hayatta istersen polislik hakkında herşeyi bil tüm kuralları bil ne yapman gerektiğini falan o eğitimden geçmek zorundasın.Bence bu eğitim olayı sadece polisliği yapamayan değilde yapan içinde gerekli.Hazır rütbe sistemi tek kalmaz o rütbeyi alan kişinin bir gerekçeside bulunur.

9. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Gerçek hayatta polis gibi ciddi bir mesleği eğitimsiz elde edemezsin.

10. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Hem o boş alan değerlendirilmiş olur.

11. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Ayrıca Müdürün tüm kişileri amirinde belli kişileri meslekten atma yetkisi olsa.İnsanlar işi ciddiye alır.

12. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    Bu düşündüklerin gayet güzel fakat @Just. elbet bunları düşünmüştür.Düşün ki Since 2014.
    Servera giren %75 polis oluyor ve böylece bu ortama başlıyor.Bende öyle başladım ve zaten direk metagame den jail yemiştim düşün.1 sene öncesi tam 1 sene 12 mayıs.Jahreinin videosundan DarkRP bölümüne bakmıştım ve Moon Gaming görmüştüm.Tam bugündü.O günden beri buradayım ister inan ister inanma ki steamde satın alma kayıtları var.
    dfghdfhdfghfdgh.PNG

Şöyle bir şey varki kimse anne karnından koşarak çıkmadı herkes bir şeyler öğrenicek.

13. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Aga bak yeni polis geçmişler rütbesi sıfır olanlar o eğitim yerinde doğacaklar.O eğitim yerinde ayrıca ben olsam ana kuralları metagame rdm falan onlarıda öğretirdim.Bence newler için gayet iyi bir eklenti olur.Adamlar 600 saniye jail yiyor bir çoğu kuralları okumuyor.Mesela bende senden 3 4 ayn sonra katıldım moongaminge trafik polisi geçmiştim arkadaşımda kaymakam korumasıydı birlikte kafe açmıştık jail yemiştik sonra başka zamanlarda yedim ama ben hiç açıp okumadım kuralları zaman geçirerek öğrendim.Demek istediğim şey hem adamlar kuralları okumadan öğrenirler hemde jail yememiş olurlar.Ayrıca eğlenmiş olurlar.Kaliteli bir eklenti gibi gözüküyor.

14. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    Bunu illa üstadlar düşünmüştür.Fakat olacağa benzemiyor.Arma 3 değil.

15. Ben novaprospekt in bozmadığı zamanlardan biliyordum garrys modu. İlk girdiğim rol bundan önceki mape de mülteci rolüydü. O inşaatın tadı bi ayrıydı

Lovegarden bunu beğendi.
  16. Caros

Caros Connor Kenway
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    465
    Nerde Nova Prospektin 2012 zamanları o zamanlar bir şey anlamasam bile izlerdim.

Bordo Bereli ve Bob bunu beğendi.
  17. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    :D hiç sevmezdim o inşaatı çok belli ederdi :D

18. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
    Neyse bundan sonrasını üstadlara bırakıyorum o boş alan ile ilgili bir şey yapılacak mı yapılmayacak mı söylerseniz sevinirim sevinirim. @Just. @Dante @eXdenyTR

#18 Tahaa, 12 May 2018
    Son düzenleme: 12 May 2018
  19. Tahaa

Tahaa Ragnar Lothbrock
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    25
  20. Mape de bir şey eklemenin,çıkarmanın ne kadar zor ve zahmetli bir iş olduğunu daha önce @Just. söylemişti. Senin dediğin rol düşüncede iyi ancak gelirse büyük kaos olur diye düşünüyorum.

Lovegarden bunu beğendi.