Oyunculara Ufak Bir Tavsiye

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu' forumunda AloneMirza tarafından 11 Şub 2019 tarihinde açılan konu

?

"@" komutunu kullanıyor musunuz ?

1. sadece zorunlu durumlarda @mug gibi

8 oy
    80.0%
  2. Kullanmıyorum

2 oy
    20.0%
  3. Kullanmaya başlayacağım

1 oy
    10.0%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. AloneMirza

AloneMirza www.ahmetbedir.ml
    Forum Yetkilisi [DarkRP] Yönetici Destekçi

Alınan Beğeniler:
    113
    Öncelikle herkese selamlar

Bildiğiniz üzere rol ortasında yetkili çağırmak yasak ve bazı arkadaşlar bunu pek umursamıyor.Bu konuda size bir tavsiye vermek istiyorum

[2] Rol Kuralları

[2.1] Genel

15. Rolün ortasında yetkili çağırmak yasaktır. Rol sonlandıktan sonra çağırabilirsiniz. (MassRDM, küfür hariç)

Bildiğiniz üzere "@" komutu oyuncuların yetkililere ulaşabileceği ve sadece yetkililerin o mesajı görebileceği bir komut.Bu komut sadece @mug @raid @carjack için değil arkadaşlar.

[1] Genel Kurallar

6. Yetkililere bir konu hakkında bilgi vermek istediğiniz zaman @ komutunu kullanın, agresif bir tutum içinde olmamaya özen gösterin.

kural ihlali bir durumda örnek veriyorum.Oyuncunun biri baygınken küfür ediyor. /calladmin atabilirsiniz evet ancak o oyuncu yetkili oraya geldiği zaman susucak ve suçlamaları reddedicektir ayrıca kanıt isteyecektir.

@ komutu ile biri bizi izleye bilir mi yada @bizi izler misiniz gibi herhangi bişey yazarsanız o sırada yetkilide olan arkadaşlar sizi ve olayları izlicektir.Olaylar daha basit ve sidelar daha kısa sürecektir bundan emin olun. @mug gibi eylemlerin belirtilme zorunluluğu da bundan kaynaklı sorun çıkma ihtimali olan eylemler.

ha tabi şöyle bi yanılgıya kapılmayın ben @komutu ile bildirdim dur şunu azcık kışkırtayımda ban yesin gibi düşünceler yanlış ve engelleneceğine emin olabilirsiniz.

olayın özeti @ komutunu daha çok kullanmalıyız arkadaşlar.Herkese iyi Roller.

Yashine, ALTES, Arda Ozdemir ve 2 kişi daha bunu beğendi.
    custom_html_banner1
  2. Hayırsız Tilki

Hayırsız Tilki Müslüm Gürses
    [DarkRP] Yönetici Destekçi

Alınan Beğeniler:
    271
    Yararlı Bir konu kural ihlali yapanlar çok var Mirza abininde dediği gibi yazarsanız ilgileniriz şayet call attığınızda ses gidiyor ve kişi susuyor.

custom_html_banner1
  3. ALTES

ALTES Ay Şerifi
    [DarkRP] Moderatör Destekçi

Alınan Beğeniler:
    89
    Xp'lerim gitmişti yetkiliye söyledim Mürsel Abi'ye söyledi XP'ler düzeldi ve ben bunu @ ile "@Abi XP Düzeldi" şeklinde yazmıştım ve başka bir yetkili yazdıktan 10 saniye sonra "Arkadaşlar @'i meşgul etmeyelim sadece @raid @ mug gibi şeyler için kullanalım." dedi o zamandan itibaren kullanmıyorum.

custom_html_banner1
  4. AloneMirza

AloneMirza www.ahmetbedir.ml
    Forum Yetkilisi [DarkRP] Yönetici Destekçi

Alınan Beğeniler:
    113
    Yaptığında bi sakınca yok dostum.

custom_html_banner1