Öneri Listesi

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda Tolga Felix tarafından 25 May 2021 tarihinde açılan konu

?

Siz bu önerilerime katılıyor musunuz?

Bu anket 25 May 2022 tarihinde kapatılmış.
  1. Söylediklerinin hepsine katılıyorum.

3 oy
    42.9%
  2. Söylediklerinin yarısına katılıyorum.

4 oy
    57.1%
  3. Söylediklerine katılmıyorum.

0 oy
    0.0%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. Tolga Felix

Tolga Felix -Geri Öldü-
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    270
    Benim görüşüm Moongaming'in diğer DarkRP'lerden farkı kalite, isim ve sistemi iyi yürütmeyi başarmasıydı eğer Moongaming darkrp tekrar geri gelecek ise eski çizgisini çok bozmamalı örneğin DarkRP sunucusu kapanmadan önce map değişmişti ve baya detaylar içinde boğdu bizi, detaylar tabi ki güzel ama bir anda tek kalemde böyle bir hareket yapmak güzel değildi (map değişmesine sözüm yok ama oyuncuların görüşleri alınmadan bir gece de sunucu kapandı ve çok fazla şey değişti) açıkçası moongaming'in kendi ekosistemi olmasını ve diğer rp'lere göre bu kadar karışık olmamasından dolayı sevdiğimi söyleyebilirim (dostluk ortamı bambaşkaydı ama hitap ettiği kitlenin gün geçtikçe değişmesi üzücü bir durumdu çünkü çok detaylı herşeyden olsun derken kaliteden ödün verildiğini düşünüyorum)

Moongaming'e ilk başladığımdan beri çok fazla öneri'de bulunmuştum nerdeyse tüm forum sitesi benim önerilerle dolduğu zamanlar dahi olmuştur ayrıca saçma önerilerim de yoktu merak edenler bakabilir geçmişimden :) Sizlere listemi sunmam gerekirse;

+ Base Sistemi; Evlerin bazıları kira olmalı, bütün evlerin kira olması aşırı kapital bir sistem diye düşünüyorum. Eski sistemde kendi basemizi satın aldığımız zamanlar da sunucuya bağlılığımız artıyordu ve göz aşinalığı oluyordu umarım base olayı en azından 4-5 ev için olsa bile gelir

+ Meslek Sistemi; Aşırı fazla ve abartı meslekler olmamalı, bir ara korsan gelmişti başta güzeldi ancak korsana karşı ayrı polis, eşkiya'ya karşı başka filan derken bir ton meslek doluyor (meslek çeşitliliği olmalı tabi ama aynı şeyin lacivertini yapmak bir süre sonra sıkıyor) bence en azından polis tarafı hep aynı kalmalı, illegal tarafta ise her illegal suç için ayrı meslek olmamalı çok karmaşıklaşıyor hem yetkililer hem oyuncular için zorlaşıyor. (Fazla meslek olacak ise yine sadeliği bozmadan ve karışık olmadan olmalı)

+ Destekçi Sistemi; Aylık 20Tl'ye herkesin eşit faydalanması güzeldi umarım zam gelmez veya paket paket olarak ''bak bu 20tl kötü ama bu 30tl daha iyi'' tarzı bir olay gelmez (ekonomik paket gelebilir en azından)

+ İlke; Oyuncuların da server'da emeği geçtiğini düşünüyorum sonuç olarak oyuncu olmazsa server'a para harcama mantığı da kalmaz (tek karar da bütün sunucuyu değiştirmek yada oyuncuların istemeyeceği bir hareket yapmak) iki tarafı da olumlu etkilemez, bence bazı durumlarda anket bile yapılabilir hem diğer sunuculardan bir farkı olur

+ Event Sistemi: Legal mesleklerin çoğu devlet maaşı aldığı için insanlar çok zor para kazanıyor, örneğin yapay zeka rastgele zamanlar da lokanta sahibine şuraya yemek götür(+500para) kazan gibi şeyler yapabilir yada rastgele bahşiş gelebilir ki bu adamlar da arada bi kazansın, mesela zengin iş adamı bağışta bulundu (1.000k) kazandın ama bunlar 15dk'da bir değil de 1.5-2 saat aralığında bir gelsin

+ Map Seçimi; Kesinlikle aşırı şehirleşme olan bir map seçilmemeli diye düşünüyorum hem gereksiz derece de alışmak zor geliyor hem insanın içi bunalıyor (en son ki map'te uzaklara gitmek istiyorsun gidince ya elebaşlarına gidiyorsun ya teröristlere ya korsanlara çok dengesizdi) map gerçekten oyuncu çekmek için en önemli unsurlardan birisi olduğunu düşünüyorum ben sunucuya ilk geldiğimde hem sade hem göz aşinalığı ve gerçek bir şehir havasını doruklarda yaşayabiliyordum.

+ Klan Sistemi; Eğer klan sistemi tekrar olacak ise base'ye bir limit gelmeli 30 kişi aynı baseye girmemeli hatta klan içinde limit olmalı bence 30 kişi para basıp her şeyi satın alması aşırı saçma çete-mafya zaten şehirde kendi hakimiyetini kurmak için birbirine saldırmayı da göze alır kutuplaşmayı da ama herkes aynı yere girince polislerin tek çatı altında toplanmasından farkı olmuyor yani normal bir polis örgütünün illegal versiyonu haline geliyor aynı şekilde yeni başlayan veya bireysel çetelere kazanma hakkı tanınmıyor

Ne olursa olsun yine de aşırı dengesiz ittifaklar, karmaşık yapılar bence doğallığı bozacaktır üstte belirttiklerime katılmasanız bile en azından karmaşıklığı engellemeniz bile Moongaming'i diğer darkrp'lerden üstte tutacaktır. (Yeniliğe her zaman açığım hatta yeni şeyler de önereyim ancak her şeyin birbirine girmesi ve bağlı olması insanın kafa dağıtacağı yerde kafasını karıştırıyor)

2. Miscredente

Miscredente Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    54
    Dediklerin çoğuna katılıyorum özellikle klan sistemi konusuna.

#2 Miscredente, 26 May 2021
    Son düzenleme: 26 May 2021
  3. Just.

Just. Ay Efsanesi
    Site Yetkilisi Yüce Üstad

Alınan Beğeniler:
    900
    -Base Sistemi [Bazı mülkler perma bazı mülkler kira bazı mülkler direk satın alınıp oyundan çıktığında geri sahipsiz olan şekilde olucak]
    -Meslek Sistemi[Meslek sistemine gelince çeşitlilikten yanayım. Zaten rütbe sistemi olucak mesleklerde. Malesef /job kullanıp eğlenceli rol yapan kişilerin sayısı az olduğundan kişilere şartlı rol sunmak daha iyi bir çözüm]
    -Destekçi Fiyatı[Yıllardır ne zaman sunucu açsam açtığım zamanki dolar kurundan 10$ a yuvarlarım fiyatta ona yakın olacaktır. Maalesef hayatta her bok parayla dönüyor ve sunucu faturası ve emeklerimizin karşılığı olmalı. Sonuçta özel meslek vs satmıyorum ve durumu olmayan oyuncularada fırsatlar sağlıyorum.]
    -İlke Meselesi[Akvaryum etkisi çok fazla bunda daha doğrusu küçük çaplı çevreyi düşünmek. Sen sadece çevrendekilerle konuşurken ben tüm çevrelerle görüşüyorum. Sonrasında çoğunluğu ve bizi memnun edecek kararlar veriyorum. O kadar sene tecrübesi olan adam bazı şeyleri bazı şekilde yapıyorsa anlamadığınızdan dolayı bir bildiği yok demek değildir yani.]
    -Event Sistemi[Zaten görev sistemi olucak NPC lerden görev yapıcaksınız. Bu olaylar rastgele olmayacak belli olacak sadece keşfetmeniz gerekecek. Onun dışında haritada event için bir bölge mevcut orda Eventten sorumlu bir grup yetkili program çıkartıp belirli gün belirli saatler farklı farklı etkinlikler yapacaklar]
    -Map Sistemi[Map Downtown'un değişik bir hali olucak. FPS yüksek/Araba kullanılabilecek genişlikte/Çok güzel mekanlar- baseler vs vs.]
    -Klan Sistemi[Bir base'de bulunabilecek maksimum kişi sayısı kuralı hep mevcuttu zaten. Bu seferde kişiler yan taraftaki base'e kayıyor vs. Bu konuda yapabileceğimiz en ideal şey hangi taraftalarsa karşı tarafa geçip raid vs atıp heyecan yaratmak oluyor (abuse yapmadan tabiki :D). Birlikten kuvvet doğar'ı fazla benimsiyor bazı kişiler :D]

Son olarak. MoonGaming zaten her zaman kendini kanıtlamış bir sunucuydu şüphesi olanlar utansın :)

4. Tolga Felix

Tolga Felix -Geri Öldü-
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    270
    İlgini gösterdiğin ve sorularımı eksiksiz yanıtladığın için çok teşekkür ederim :) merak ve heyecanla beklemedeyim

Just. bunu beğendi.
  5. xhurat.exe

xhurat.exe Ay Parçacığı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    1
    valla ne yalan söyleyim heyecanla bekliyorum darkrp kategorisinde umarım kısa zamanda MoonGaming Since 2012 yazısını görürüz.

Tolga Felix bunu beğendi.