Lag

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Aktif]' forumunda Bob tarafından 30 Oca 2018 tarihinde açılan konu

1. Bob

Bob Aydan dünyaya dönen adam
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    370
    Sevgili üstadlar.Bu konu sunucumuzu küçük düşürmek için değildir.Moon gamingde olduğum için mutluyum.Günümüzde birden çok garrys mod sunucusu var.Bazılarında hiç lag sezmiyorum(zombie survival.Oldukça çok zombi ve barikat var).O yüzden bir kaç sorum var.Suncunun lag nedenleri nelerdir ? Lag olmayan sunucuların bizden farkı nelerdir?Lagı atlatmak için neler yapılmalıdır?ve son olarak moon gaming lag iyileştirmeleri için neler yapıyor?.Anlayışınız için teşekkürler.

2. Bob

Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    370
  3. Emirhan Escobar

Emirhan Escobar Living...
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    20
    örn:sunucu 64 kişi idi 50 kişi oldu

4. Emirhan Escobar

Emirhan Escobar Living...
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    20
    örn 2 :konusmak için teamspeak kullanıyoruz yeni güncelleme ile ve bu teamspeakde internet yiyor biliyorsun

5. Bob

Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    370
    İnternet kullanması kötü biz sorun yaşıyabiliriz

6. Just.

Just. Ay Efsanesi
    Site Yetkilisi Yüce Üstad

Alınan Beğeniler:
    870
    Kullanılan bandwith 5kb/s TS için.Bob eğer "lag" konusunu birazcık açarsan sevinirim.Tüm Garry's Mod sunucularına baktığında yüksek sayıda oyuncu bulunduran tüm sunucularda oyun içi ping'in yüksek olduğunu görürsün.Bu Garry's Moddan ötürü gerçekleşen bir talihsizlik.Onun dışında ek olarak oyun içinde FPS durumu ortalamanın epey üstünde.Ki sunucuda arabalar custom modeller vs var.Ben sürekli çalışıyorum ve oyun modunun kendisini dahada optimize ediyorum.Ama emin ol bu kadar kompleks bir yapıyı 2-3 cümleyle ayıplamak haksızlık. (Mesela araç sürüşlerindeki durumu söylüyorsan bu VCMod'un Tickrate ile uyumsuzluğu.Addon bizden 66 Tickrate kullanmamızı beklerken biz bu tickrate'de en iyi işlemciyle bile 50 kişi tutabilecek bir sunucu tanımıyoruz.Bu 1 kişi varken ve 50 kişi varken bir fark sahibi olmuyor.)

7. Bob

Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    370
    Öncelikle üstadım.Ben ayıplamıyorum.Sadece çalışmalarınızı ve durumunuzu anlamak için bunu yazdım lagdan dolayı sunucuyu kötüleyen oluyor.Ben ona üzülüyorum.Daha iyisi her zaman olabilir mümkündür.Bidaha altını çizmek isterim ayıplamıyorum.