Kelepçelerden kurtulmak

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda billywh tarafından 20 Şub 2018 tarihinde açılan konu

 1. billywh

  billywh Ay Parçacığı
  Oyuncu

  Katılım:
  3 Şub 2018
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Birkaç hafta önce adam kaçırısı beni kaçırdığında kelepçelerden kurtulmak için makro kullandığımda Server'dan otomatik olarak atılmıştım. Server'a geri girdiğimde ise arkadaş admin çağırarak kelepçelerden kurtulmak için oyundan çıktığımı söylemişti. Bunun üzerine ben de admine kendi isteğimle çıkmadığımı söyledim ve olayı anlattım. En başta bana inanmadı fakat server'dan otomatik düştüğümü kanıtlayınca bana makro kullanmanın yasak olduğunu ve bu şekilde kelepçelerden kurtulmamayacağımı, sadece sürekli tıklayarak kelepçelerden kaçabileceğimi söyledi ve bana cüz'i bir ceza verdi. Birkaç gün önce arkadaşım da server tarafından otomatik olarak atıldı. Fakat bu sefer kimse makro kullanmıyordu. Kendisi yargılanmak üzere mahkeme salonundaydı ve eğer hakim ben olmasaydım muhtemelen aynı olay onun da başına gelecekti.

  • Makro konusunda internette çok farklı görüşler oluğu ve özel olarak kurallarda belirtilmediği için benim gibi oyuncularİn kafası karışabilir.

  • Bana MOUSE1'e sürekli basarak kelepçelerden kurtulabilireceğim söylenmişti fakat arkadaşım bunu deneyerek aksini kanıtladı. (Şahsen denemedim)

  Bu konular hakkındaki itilafları sonlandırırsanız çok membun olurum. Hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum.
   
 2. Caros

  Caros Connor Kenway
  Oyuncu

  Katılım:
  23 Eki 2017
  Mesaj:
  1,182
  Alınan Beğeniler:
  463
  Macronun yasak değil diye biliyorum.
   
 3. gorsky.

  gorsky. Görkem TOKLU
  Oyuncu

  Katılım:
  10 Şub 2018
  Mesaj:
  21
  Alınan Beğeniler:
  7
  Oyunda, ClS diye bir plugin yüklü olduğundan. Mouse tıklamalarını oyun spam olarak görüyor, yani click spama giriyor Oyunda bunu guardladığı için Makro kullandığını ön görüyor.

  Konu kilit iyi forumlar.