Çetelerin Oyun Dışı Edilmesi

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda Tolga Felix tarafından 19 Nis 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Tolga Felix

Tolga Felix -Geri Öldü-
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    276
    Cidden güçlü bir çetede değilseniz (Silah, Set, Zırh, Tedavi, Build) çeken bir çetede değilseniz para bastığınız baseyi savunmanıza gerek kalmıyor çünkü tek yiyorsunuz, PÖH'ler saçma organizasyonları ile kapıya dayanıp baskın kazanmaya çalışıyorlar kaybedince isyan ediyorlar Üstadların gözüne çarpınca yine olan çetelere oluyor, 30 dakikada 18k aşırı fazla, uyuşturucu desen sürekli uğraşıcaksın, yanlışlıkla kıracaksın, sulamayı unutacaksın, 15dakika da en az 4k en fazla 12k alacaksın eğer 5 seviye isen, PÖH'lerle en az takımının rpk'sı olmadan çatışamıyorsun bugün neredeyse 1-2 kişi çete geçti o derece oyunun dengesi alt üst oldu bugün biraz para kasmak için set çektim, uyuşturucu hazırladım pöhler geldi 1 dakikalarını almadan tüm masraflarımı yok ettiler çeteler nasıl para kasacak ancak gizli baselerde saklanmamız mı gerekecek öyle olacaksa neden perma base alalım? Çetelerin oynanması düşerse Mühendis, İthalatçı mesleklerinin de kazancı düşer, esnafların kazancı düşerse ne millet destekçi alır ne de bu mesleklere geçer domino etkisi oluşur. Biz bir silah parası çıkarana kadar canımız çıkıyor şimdi empati kuralım.

Çetelerin basma aşamaları;
    1- Mühendis bul Set al
    2- (Silah alınacaksa) İthalatçı bul Silah al
    3- Zırh, Tedavi, Yemek al
    4- Baseye git printerları çıkar
    5- O kadar masrafın üstüne 30dk bekle

Birde PÖH'lerin basma aşamalarına bakalım;
    1- Devletin verdiği tam donanımla (Silahlar, Zırhlar, Canlar, Araçlar) ekibi base önüne çağır
    2- Base önüne bilmem kaç tane türlü özellikleri olan PÖH'ler dolsun
    3- Kapıyı kırıp içeriye İndirim sezonundaki mağaza kapılarına girer gibi girsinler
    4- Suçluları öldür or yakala, printer veya uyuşturucuları imha et
    5- Aynı şeyleri yapmak için 25dk bekle

Biz bir printerı 30dk'da alırken PÖH'lerin baskın süreleri 25dk Birde bunun mühendisi var teçhizatı var, ben 10'daki şimşek hız mıyız biz?

Kemer kuralına tamam derim prop arkası ateş açılıyordu nerdeyse, flasha tamam derim pimi çekme süresi çok uzun, hadi kırılmayan 1500 canlı kalkana da tamam yanlardan, ayaklardan sıkarız. PÖH'ler buffları eline yüzüne bulaştırdığı için gelip ucu biz çetelere dokunuyor yine nerfi yiyen biz oluyoruz.

Ekli dosyalar:

• lok.png
      Dosya Boyutu:
      292.2 KB
      Gösterim:
      8
    rirtaki bunu beğendi.
  2. UmutYildiz

UmutYildiz Ay Parçacığı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    4
    Aslında 25 dakika degilde 1 saat olmalı

3. Tolga Felix

Tolga Felix -Geri Öldü-
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    276
  4. Tolga Felix

Tolga Felix -Geri Öldü-
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    276
    1 saatte çok yani pöhler sıkılır 25'den 30'a veya 35'e alınabilir ama bence çetelerin nerfü kaldırılsa hiç gerek kalmaz zamanı uzatmaya

rirtaki bunu beğendi.
  5. Tolga Felix

Tolga Felix -Geri Öldü-
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    276
    Zararımızı çıkaramıyoruz üstelik zarar elde ediyoruz!

6. UmutYildiz

UmutYildiz Ay Parçacığı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    4
    50 dakika olsa daha iyi çünkü çok kişi var çete olan

7. MoRoKoKo

MoRoKoKo Ay Efsanesi
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    112
    Sen poliste olsa 1 saat beklemekten sıkılmazmisin ?

rirtaki bunu beğendi.
  8. UmutYildiz

UmutYildiz Ay Parçacığı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    4
    Öyle değil mesela birini bastı 1 saat sonra aynı kişiyi basar tekrar

9. Just.

Just. Ay Efsanesi
    Site Yetkilisi Yüce Üstad

Alınan Beğeniler:
    898
    Para dengesi olması gerektiği gibi. Saksılar çalışmadığı için printerların kazandırdığı miktar bu kadardı. Şimdi saksıyla beraber eskisine nazaran az bir fark var. Ha bu fark zaten olması gereken farktı çünkü geceleri afk bırakıp kasıyordunuz paralarınızı. Ha çete 6 olan arkadaşınız vardır makineleri kullanırsınız güzel para kazanırsınız. Hani sulamayı unuttum vs tarzı olaylar hep afk bırakmaya alıştığınızdan.

Bunları geçersek size en çok zarar veren kural kemer kuralı oldu. Bu kural gelmek zorundaydı. Yapılan buildleri sende biliyorsun.

Remzi Soysuz ve Vuenx bunu beğendi.
  10. sjieN

sjieN Ay Efsanesi
    [DarkRP] Medya Takımı Lideri

Alınan Beğeniler:
    479
    kemer kuralı bir önceki haritadada vardı fakat savunuluyordu

11. rirtaki

rirtaki Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    30
    Arka arkaya aynı kişiyi basmasalar

12. Vuenx

Vuenx Ay Efsanesi
    [DarkRP] Uzman Yardımcısı

Alınan Beğeniler:
    629
    Çetede eve kapanıp 25 dakika kısır partisi.Baskın geldiğinde de kafanızın bile gözükmediği buildlerle baskını kazındıktan sonra evde kısır partisine devam.Dışarı çıkma yok role play yok şimdi diyeceksiniz ben mug atıyorum odur budur ya nasıl atıyorsun 6 saat sunucuda durdum @mug yazan 6 kişi ya vardı ya yoktu araba çalan 1 kişi vardı.Çete 20/20 Sokaklarda sadece esnaflar ve devlet çalışanları var.Her şeyin riski vardır ve planlaması vardır buildinizi sadece şuraya pencere yapayım buradan sıkayım mantığı ile yapmazsanız her baskını kazanırsınız bkz 10v1 attığım baskında tek idim @sjieN (Emre) ile discordta idik. upload_2019-4-19_10-48-7.png
    Yani yok o bu 25 dakika sürer bu bu hesaplamaları değilde her şey planlı olursa ne olursa olsun baskın kazanırsınız.Genelde PÖH oynayan biri olarak ne olursa olsun bir plan yapmadan baskın yapmıyoruz derli toplu anlaşmalı bir şekilde bir anda giriyoruz sizde bu tür planlar yapın.Tek para kazancınız uyuşturucu üretmek yada para basmak mış gibi oynuyorsunuz tek amacınız sanki bir suit bir araba almakmış gibi doğrudur suit almak güzeldir bir havası vardır bende aldım.Ama sizin isteğiniz sadece çeteler için bir istek biz para kazanalım aldığımız silahların parası çıkmalı falan filan riski sen alıyorsun.İstersen huytu bir mekanda tek başına işlerini yaparsın genelde yerin bulunmaz he bulundu mu? Yeni bir mekan bulursun orada yaparsın işini kiralar ucuz.Yada arkadaşların ile 6 kişilik silahlı bir organize yapıp baskınları savuşturmaya çalışırsın.İnanınki geçen haritadan biliyorum oyunda sahip olabileceğim nerede ise her şeyi aldım sonrada oyundan sıkıldım her şeyimi satıp paraya çevirdim.Çete geçip 2 3 tane silah ile raidler atmhackler banka soygunları yeraltına inmeler sokağa çıkma yasağında başkanı rehin almalar çetede ve mafyada aklınıza ne gelirse yaptım ve eğlendim.Oyunda bir hedefiniz var araba yada suit almak alırsın ama nereye kadar onu aldın bunu aldın şunu aldın hop alacak bir şey kalmadı ne yapacaksın birde onu düşünmenizi istiyorum bir süre sonra sıkıldığınızda beni anlayıp hak vereceksiniz.İyi forumlar.

Remzi Soysuz, glozzX ve AnesThesia bunu beğendi.
  13. Tolga Felix

Tolga Felix -Geri Öldü-
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    276
    Benim amacım belli hedeflerimi gerçekleştirip tamamen role odaklanmak ayrıca silah çekecek para mı kasabildik? rpk bile çekemiyoruz çeksekte zarara giriyoruz. Daha dün 1-2 tane çete vardı oyunda nereye 20 çete vardı? PÖH geçiyorsun biz o kadar zarara giriyoruz tam para basıcaz pusu mu kuruyorsunuz bilemiyorum tam yerleşicez her seferinde hemen arkamızdan geliyorsunuz. Dün moongiller olarak geçip 2 baskın attınız (1i zorunlu baskın) tüm çeteler bitince çıktınız. Orada tek başına mı o kadar killi kastın, nasıl kastın, hangi silahla kastın, hangi base de kastın, kimlere karşı kastın bunları da sormak lazım bende minik kulede sizi m60"la alıp 1 baskında 12-13 kill kastığımı bilirim.

14. Bob

Bob Aydan dünyaya dönen adam
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    364
    Hepiniz kısır yemeyin.Bazılarınız çıksın etrafı kollasın.

Roleplay buralara kadar geldi.Üzücü.

Vuenx bunu beğendi.
  15. Vuenx

Vuenx Ay Efsanesi

Alınan Beğeniler:
    629
    O amaçları gerçekleştirince zaten rol yapmak istemiyeceksin bunu anlamak istemiyorsun çünkü yaşamamışsın.Eee sen yaşadın mı diyorsan yaşadım.
    upload_2019-4-19_11-33-24.png
    RPK çekip çekmemeniz sizin elinizde yukarıda açıkladığım gibi istersen işini gizli yap istersen arkadaşlarınla polislerle çatışarak yap senin kararın.Dünden bahsediyorsun ben çeteye nerf gelmeden önceki olayı söylüyorum.Geçip geçmemek sizin elinizde bir zorlama yok :).Dediğim gibi pöh gibi askeri egm tsk rolleri benim daha çok hoşuma gidiyor arma 3 tede 1200 saat coop oynadığım var.MoonGiller bir klan veya çete değil bir kardeşlik soy adıdır beraber arkadaşız oyun dışında oyun için çok samimiyiz aynı sizin gibi beraber oyunlarımızı oynuyoruz genelde.Baskın konusunda evet tek başıma idim istersen bi ara emre sana anlatsın :D.Şunu da söyliyim m60 ile sadece kafanın gözüktüğü bir buildte kapı taramanın çok zor olmadığını hepimiz biliyoruz :)

#15 Vuenx, 19 Nis 2019
    Son düzenleme: 19 Nis 2019
  16. Tolga Felix

Tolga Felix -Geri Öldü-
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    276
    Benim şu ana kadar kemer sorunum olmadı çünkü bende PÖH geçiyorum ve kanser oluyorum ama kazancımızdan keserseniz ister silah çek ister çekme olayı olmuyor çünkü çekecek parayı çıkartamıyoruz daha ne kadar nerfleyeceksiniz çeteleri? sağdan soldan vuruyorsunuz büyük bir dengesizlik yol aldı gidiyor bu işin sonu kötüye gittiğini fark etmiyorsunuz.

17. Vuenx

Vuenx Ay Efsanesi

Alınan Beğeniler:
    629
    Olayı anlayamamışsın çetelere nerf gelmedi sadece printerın hızına nerf geldi.Ayrıca pöhlerede yeni özellikler geldi çeteler aynı çete kabullenemiyorsun sadece durumu.

Remzi Soysuz bunu beğendi.
  18. Vuenx

Vuenx Ay Efsanesi

Alınan Beğeniler:
    629
    Ve olaya yüzeysel bakıyorsunuz biz her gün bu konular hakkında konuşuyoruz durumlar sadece o bunu istedi veya istemedi gelsin gelmesin diye olmuyor beyler sizin görmediğiniz ve bilmediğiniz şeylerde var.Bu kararlar tek başına bir ufak sebepten dolayı verilmiyor ve nedensiz yere de verilmiyor.Siz gelen güncellemeyi konuşurken biz gelecek güncellemeler hakkında konuşup planlar yapıyoruz.

#18 Vuenx, 19 Nis 2019
    Son düzenleme: 19 Nis 2019
    Arda Güler bunu beğendi.
  19. Just.

Just. Ay Efsanesi
    Site Yetkilisi Yüce Üstad

Alınan Beğeniler:
    898
    Eskiden = Printer tek para kazanma yoluydu ondan o kadar kazandırıyordu.
    Şuan = Printer (Nerf) + Saksılar. ( Saksılar para kazandırmıyormu :) )
    Arada kazandığınızın bir uçurum farkı kesinlikle yok. Sadece zora gelemiyorsunuz. Evden çıkıp ot satmakla uğraşmak istemiyorsunuz. Sadece sizin oyununuzu easy moddan normal moda çektim. Buna hard diyorsanız zaten oyunu oynamayın. 2 güne adapte olursunuz. Saksılarında para kazandırdığını unutmayın.

Remzi Soysuz, glozzX, Vuenx ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. Azerkytia

Azerkytia Çaycı Azerkytia
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    40
    harita zaten dev gibi yeterli bir yere saklanırsan çok fark edilmezsin gibi geliyor bana yani en azından ben esnafım ne kadar konuşma hakkım var bilmem çeteye nadir girerim zaten çeteye girildiğinde nadir kişiler rol yapıyor diğerleri para basıyor

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.