AFK Kalmak

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Aktif]' forumunda Bob tarafından 30 Oca 2018 tarihinde açılan konu

1. Bob

Bob Aydan dünyaya dönen adam
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    370
    Merhabalar.Uzatmadan konuya geçmeliyim.Biliyoruz ki bazı meslekler hemen kapılıyor ve o kişi tarafından bütün gün kullanılıyor.Bazıları sabahtan girip o meslekleri kapıyor.Sıkıntı bu kısım değil.Sıkıntı herkesin yemek yeme ve tuvalete gitmek gibi ihtiyaçları olabilir.Meslek afk bırakılabiliyor.En saçma kısım bazıları afk diye atılıyor bazıları hiç atılmıyor.Mesela arkadaşım 2 dk afk idi atıldı ,ben 30 dk yoktum atılmadım.Afk atma sistemi adaletsiz görülenler atılıyor.İnsanlarında ihtiyaçları da olabilir yani niye atılıyoruz ki.Saçma ya da oyuna sistem gelsin afk kalanlar otomatik var öyle sistemler izleyiciye falan atıyor.Ya atılsın Ya atılmasın.

2. öyle bir sistem getirilmez nedenide insanlar meth basarken afk bırakıyor (Ben öyle yapıyorum) yemek yiyorum fln filn geldiğimde methler hazırlanmıs oluyor alıyorum yine gidiyorum meth artık beklemelik bir sistem oldu. eski sistem kalsaydı yapılırdı

Yuzi bunu beğendi.
  3. Bob

Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    370
    Ama atılabiliyor arkadaşım atıldı

4. Secret Russian

Secret Russian Ay Krateri
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    55
    Yani eğer afk kalıcak iseniz genel kural olarak vatandaşa geçmeniz gerekiyomuş yoksa otomotikmen demote atılıyor mesela ben dün Hakimdim pdnin orda afk kaldım sonra Bir kaç polis arkadaş beni bekledi adamı tutuklamak için.Sonrada geldiğimde olayı çözerken suçlununda ağzını gözünü açın dedim oda konuşsun dedim sonuçta tarafsız bir şekilde olayı çözmeye çalışıyorum sonra polisler dinlemeyince beni demote attılar.Sonra admin çağırdım @ExeLanSs geldi dedimki işte şöyle böyle olay oldu adamdan şikayetçiyim bide demote sebebide rol döndürmüyor olay esnasında niye demote atıyosun kardeşim sonra Efe dediki ben sana olay anında chata yazdım afkmısın diye bende olayda olduğum için görmedim sonrada ard arda yazmış ben hep chata bakamam ki bi olay çözmeye çalışıyorum o olayı bitene kadar devam ettirmem çözmem gerek sonrada Adamı çekti adam orda argo bir kelime kullandı Adminde buna karşılık bir ceza vermedi ve olayı sollandırdı en sondada dediki işte Vatandaşken afk kalmayı öğrenmiş oldun e adamda argo kullandı onunda bişey öğrenmesi gerekiyordu.

5. ExeLanSs

ExeLanSs Retired
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    83
    Merhaba ; @Secret Russian

Şöyle ki o olayda evet öyle oldu fakat.Adamın sana karşı veya bana karşı bir hakareti yoktu,sadece sana "Sen AFK'dın mal mal bekledik" dedi buna karşı bir ceza vermem saçma olurdu.Sana karşı direktif küfür yoktu ben orda adama zaten dedim biraz daha saygılı diye ayrıca.Hepimiz insanız herşeye aynı anda yetişemiyoruz bu duruma bir çözüm gelicek inşallah ama oyuncular sabrederse..

Moon Gaming Oyun Topluluğu

6. Bob

Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    370
    Bana göre sistem yapılsın.Afk kalan otomatik atılsın.