Addon/fikir önerisi.

'Garry's Mod | DarkRP Sunucusu [Yakında]' forumunda yuruyen bamya tarafından 8 Haz 2021 tarihinde açılan konu

1. yuruyen bamya

yuruyen bamya Ay Peyniri
    [DarkRP] Medya Takımı Üyesi VIP Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    283
    1. Polis araçlarında takip cihazı olsun ve bu takip cihazı herhangi bir panel vb. bir yerden gözüksün.
    Nedeni ise çok basit. Millet risksiz devlet aracı çalıyor. Devlet araçlarına bir takip cihazı eklenirse çeşitli rp lere bir yol açacağını düşünüyorum. (Takip rp si gibi, genel olarak bir kovalamacada adam bir yere saklanıp bütün herkesi atlatıyor, pek bir rp dönmüyor.)
    1-A Eğer takip cihazı olayı gelirse bu takip cihazını sadece hacker toolu ile bozabilelim.
    Böylece bir rp ortamı hazırlanabilir. Mesela aracı çalanlar hacker tooluna sahip adama ulaşıp aracın takip cihazını bozmaya çalışır, o sırada polisler de onları kovalar. Muhtemelen çok fazla hayal kuruyorum ama olsun.
    2.Hacker mesleği geri gelsin.
    Ancak bu hacker mesleği, duvar açma vs. ile uğraşmayacak. Onu da açıklıyorum:
    2-A PD de bir sunucu bulunacak. Bu sunucuya sadece hackerlar ulaşabilecek.
    PD nin içinde bir sunucu bulunsun. Bu sunucuya eğer hackerlar erişirse, mitlerin kimliğine, sivil polislerin kimliğine erişebilsin. Aynı şekilde arama izinlerini kaldırıp yeni arama izinleri ekleyebilsin. Böylece pd raidlerinin sebepleri güç gösterisinden çok istihbaharat amaçlı olur. Fazla uzatmaya gerek yok, bir addon yapmışlar youtube linkini koyuyorum.

Addon: Hackable server cabinet · gmodstore
    YT linkleri:
    (6) Hackable server addon (gmodstore) - YouTube
    Gmod Hacktool - YouTube

2-B Hackerlar kapıları fading doorları vs. hacker cihazı ile açamayacak.
    Çünkü normal anahtarlı kilite sahip bir kapıyı hacker cihazı ile açmak cidden çok saçma..
    2-C Mafya vb. meslekler, hack sistemini tek başına yapamayacak.
    Hackerin biriyle anlaşıp yapacaklar. Böylece hazır familyalar da kalkmışken az da olsa bir sosyal rp dönmüş olacak..

Muhtemelen biraz fazla abarttım ama neden olmasın..

#1 yuruyen bamya, 8 Haz 2021
    Son düzenleme: 8 Haz 2021
  2. Bertuğ Şentürk

Bertuğ Şentürk Ay Efsanesi
    [DarkRP] Ar-Ge Takımı Üye Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    258
  3. LándowneR

LándowneR Ay Dağı
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    54
    2-A: Aklıma takılan tek şey örnek, bir hacker'ın bir mitin kimliğini tespit edip seni tanıyorum demesine yol açabilirdi diye düşünmüştüm ama bu yasal olmadığı için kişinin kendisini ele vermesine neden olcağından sorun çıkmayacaktır

Bertuğ Şentürk ve Fkin bunu beğendi.
  4. DznRozBroodelwo

DznRozBroodelwo Ay Efsanesi
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    329
    1 e katılıyorum 2 ye katılmıyorum ikidebir saçma sapan arama izinleri ekleyip trolleyecekler birsürü şey yapıcaklar öyle her önüne gelen hackerda mit kimliğine çok kolay bi şekilde ulaşamaz çocuk oyuncağı değil bu

5. yuruyen bamya

yuruyen bamya Ay Peyniri
    [DarkRP] Medya Takımı Üyesi VIP Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    283
    İşte bu yüzden pd nin içinde bulunacak. Yani temel olarak tüm güvenlik güçlerinin koynunda hackleyecek. MİT'in kimliğine de zaten kolayca ulaşamayacak. Yani yeterince riskli bir iş olacak. Anlayacağın üzere çat diye hacklenen bir şey olmayacak. Hackerin bunları yapabilmesi için düzgün adamlara ihtiyacı olacak, çünkü sunucuyu hacklerken arkasının korunmasına ihtiyacı var. Onu geçtim hacker, bu olayları zaten belli bir süre oynadıktan sonra yapabilecek. (atıyorum 1. seviyesinde aranma silme, 2. seviyesinde arama çıkartma, 3. seviyesinde de mit kimliklerine erişecek.) Hacker mesleğine geçmek de zaten kolay olmayacak. (çete 3 lvl adam geçemeyecek hiç değilse..) Aranma olayı da şöyle, videoyu izlediysen her eylem başarı oranını yüzde 20 azalttığını görürsün. Yani sunucuda maksimum 5 kere arama izni çıkarabilecek. Muhtemelen eğer bu gelirse başarı oranının eyleme göre azalma oranları değişecektir.

Özetle pd ye girip orayı savunmaya çalışacaklar. Bu zor olacak, çünkü orası güvenlik güçlerinin ini. Belki sunucudaki güvenlik güçlerine bağlı olarak bir sınırlandırma gelebilir( atıyorum 1 pöh yada 8 asayiş olmadan sunucu hacklenemeyecek). Yani.. sanırım bütün sorunlara cevap verdim.

6. Ruzgar Yusuf

Ruzgar Yusuf Ay Magması
    [DarkRP] Etkinlik Takımı Üye Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    79
    Hacker harcanabilir bir eşya ile yaparsa arama izni silip ekleme işini ve fiyatı yüksek olursa öyle kolay kolay trolleyemezler.

LándowneR ve yuruyen bamya bunu beğendi.
  7. DznRozBroodelwo

DznRozBroodelwo Ay Efsanesi
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    329
    iyi o zaman

8. Glaud

Glaud Liberté, Égalité, Fraternité!
    Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    505
    bence gereksiz ve biraz karışık